Що таке органічне землеробство

Що таке органічне землеробство

Що таке органічне землеробство

27 / 09 / 2020
Високі вимоги до екологічності продукції призвели до того, що в сільському господарстві активно розвивається новий напрямок — органічне землеробство.

Характерні особливості органічного землеробства

Високі вимоги до екологічності продукції призвели до того, що в сільському господарстві активно розвивається новий напрямок — органічне землеробство. Згідно з цією методикою, при вирощуванні рослин виключається застосування пестицидів і мінеральних речовин, використання генномодифікованого насіння, використовуються біопрепарати. Також для органічного землеробства характерною рисою є поверхнева обробка ґрунту. Більш детально про популярну методику — нижче.

Історія органічного землеробства

Обробіток ґрунту з метою вирощування продуктів харчування розвивається вже понад 8 тис. років. На зорі становлення землеробства застосовувалися мінімальні втручання, проте з еволюцією і технічним прогресом люди навчилися більш ефективно обробляти поля і отримувати високі врожаї.

Все б нічого, але від догм органічного обробітку ґрунтів не залишилося і сліду. На передній план вийшли інтенсивні технології вирощування і погоні за високим урожаєм, ефективність яких обумовлена ​​застосуванням великої кількості пестицидів, хімікатів і штучно створеного посівного матеріалу (ГМО).

Після тривалих досліджень, які довели шкоду подібних методик як для людини, так і екології в цілому, знову відродився інтерес до органічного землеробства. Він міцніє з кожним роком, попит на екологічні продукти зростає, що вимагає від аграріїв перегляду своїх принципів вирощування і відмови від застосування хімікатів.

Особливості харчування культур

Для повноцінного розвитку рослинам необхідні різні речовини і елементи. В основі їх «раціону» — вуглець (до 50%), який вони отримують з вуглекислого газу і від мікроорганізмів, що містяться в ґрунті. Внаслідок переробки органічних компонентів в землі синтезується гумус.

В цілому «раціон», необхідний для розвитку рослин, складається з наступних речовин:

 • вуглець;
 • кисень;
 • водень;
 • азот;
 • мінеральні сполуки.

Важливо: мінеральна дієта здатна забезпечити всього до 22% потреб культур в харчуванні, тому для повноцінного розвитку необхідно поповнення запасів органіки в ґрунті.

Гумус: головна умова для родючості

Дана речовина складається з різних органічних елементів, грибів і бактерій, необхідних для розвитку рослин. Корисні властивості гумуса полягають в:

 • активації синтезу компонентів;
 • розпушуванні ґрунту;
 • поліпшенні аерації поверхневих шарів землі;
 • накопиченні та утриманні вологи.

Також він сприяє розчиненню кислот, що призводить до утворення особливого розчину, корисного для розвитку рослин.

Цікаво: у природі гумус в ґрунті утворюється і накопичується сам по собі, в результаті перегнивання рослинних залишків, листя, життєдіяльності мікроорганізмів. У більшості випадків позитивний процес обумовлений відсутністю втручання людини. Проте в землеробстві природне утворення гумусу порушено, тому потрібне періодичне внесення органіки для поповнення його запасів в ґрунті.

Екологічне землеробство: переваги

При вирощуванні с/г продукції органічним способом використовуються спеціальні препарати і добрива, створені на основі натуральних речовин. Завдяки цьому навколишнє середовище не забруднюється хімікатами, вдається зберегти родючі ґрунти з живими мікроорганізмами. До того ж за рахунок поверхневого обробітку не порушується структура горизонтів, що теж позитивно впливає на екосистему.

Серед додаткових переваг органічного землеробства варто також відзначити:

 • безпеку сільськогосподарської продукції. Вирощена без пестицидів, вона не накопичує в собі хімікати, що несуть загрозу здоров'ю людей і тварин;
 • зниження ризиків забруднення навколишнього середовища. При обробці ниви хімікатами шкідливі сполуки накопичуються в землі, проникають у ґрунтові води і з ними потрапляють у водойми, спричиняючи загибель живих істот.

Як бачимо, переваги у органічного землеробства дійсно вагомі. Насамперед ця методика спрямована на виключення небезпеки для самої людини і забезпечення її екологічними продуктами харчування. Крім того, органічне землеробство передбачає мінімальне втручання в довкілля. Дана агротехнологія не завдає їй шкоди і дозволяє підтримувати природну екосистему.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com