Сучасні кліматичні умови змушують аграріїв змінювати свій вектор уваги та використовувати різноманітні методи задля збереження вологи в ґрунтах. Саме це стає одним із ключових завдань для всіх аграріїв. Не секрет, що збалансована вологість ґрунту має вирішальну роль у таких процесах, як-от:
Якщо буде недостатня вологозабезпеченість, то такий фактор стане каталізатором погіршення росту культур, вплине на загальну ефективність землеробства. Пропонуємо вашій увазі 9 найдієвіших порад, які сприятимуть дійсно раціональному використанню води, допоможуть зберегти її в ґрунті на тривалий проміжок часу.
Не секрет, що саме надмірна обробка ґрунту стає значним каталізатором появи інтенсивного випаровування вологи з поверхневих шарів. Аби уникнути розвитку такої ситуації та суттєво зменшити втрати, рекомендується застосовувати спеціальні техніки так званого мінімального чи нульового обробітку (No-till).
Перевагами такого методу вважають:
Аграріям потрібно знати, коли саме варто проводити обробку ґрунту. У посушливі періоди рекомендується уникати цього процесу, адже ризик втратити необхідну кількість вологи тільки зростає.
Такий спосіб є достатньо дієвим та розповсюдженим. Мульча – це спеціальний захисний шар, який складається з органічних чи неорганічних матеріалів та щільно вкриває собою всю поверхню ґрунту. За його наявністю пильно слідкують практично всі аграрії, аби не пропустити момент потоншення.
Для активного мульчування заведено використовувати:
Використання мульчі сприяє суттєвому зниженню постійного випаровування води. Окрім того, вона виконує й захисні властивості, покращує та стабілізує наявний мікроклімат задля того, аби сприяти розвитку кореневої системи рослин.
Такий спосіб теж має своїх послідовників та фанатів, адже поживні рештки – це не відходи виробництва, а досить цінний ресурс. Збільшення їх кількості після збирання врожаю має низку суттєвих переваг. Серед них окремо виділяють:
Аби такий метод приносив максимальну користь для збереження вологи ґрунту, рекомендується комбінувати його з прямою сівбою.
У цьому випадку від аграріїв потребують грамотно формувати план заміни посівів. Саме цей процес дозволить правильно та раціонально використати вологу, яка отримується з різних горизонтів ґрунту.
Перед тим як застосовувати цей метод, рекомендуємо врахувати:
Аби отримувати стабільно високий врожай, рекомендуємо чергувати вологолюбні рослини з посухостійкими. Такий спосіб допоможе знизити загальне навантаження на ґрунт та зберегти вологу в потрібних рамках.
Попри те, що більшість дій проводиться з використанням ручної праці, саме інноваційні сучасні технології, грамотно вживані в аграрному секторі, активно сприяють збереженню рівня води в шарах ґрунту.
Аби мати постійні дані щодо того, чи достатньо в землі корисних речовин та зволоження, нині використовують:
Використання таких методів та рішень сприятиме значному зменшенню випаровування та допоможе оптимізувати внесення всіх ресурсів, підвищити ефективність технологій, що вже працюють.
При цьому способі використовують аерацію. Саме цей метод оброблення ґрунту допомагає не тільки накопичити вологу на глибині, але й розпушити землю до потрібних параметрів і підвищити врожайність.
До найефективніших методів належать:
Варто зазначити, що подібні способи підійдуть на особливо ущільнених ґрунтах, адже в них вода досить погано проникає вглиб та не може нормально живити рослини.
Такий спосіб достатньо дієвий, адже добрива – це не тільки джерело корисних та поживних речовин, але й потужний фактор збереження наявної вологи. Чому для аграріїв саме цей метод є найбільш дієвим та легким? Пояснити це дуже просто:
Саме це допомагає знизити потребу в частому поливі. Варто зазначити, що для того, аби отримувати гарний врожай, необхідно забезпечити збалансоване співвідношення азоту, фосфору, калію та завжди враховувати рівень мікроелементів, які були додані.
Цей метод теж має своїх послідовників, адже використання біопрепаратів є дуже ефективним та стає максимально популярним серед багатьох виробників. Він має такі переваги, як-от:
Практично всі препарати допомагають знизити рівень деградації ґрунтів та сприяють швидкому відновленню їхніх природних властивостей.
Правильне виконання поливу території – найдієвіший спосіб використовувати воду без надмірних витрат. Аби знизити відсоток нераціонального зрошення, рекомендовано робити підґрунтове зволоження або встановлювати на ділянках різноманітні автоматизовані системи керування подачею воді. Окрім того, ефективним є крапельне зрошення.
Всі ці способи та технології дозволяють уникнути втрати вологи через поверхневе випаровування та забезпечити її доступ аж до коренів рослин.
БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ