Щоб ефективно доглядати за посівами на полі, вам потрібне спеціальне обладнання. Польовий обприскувач допоможе автоматизувати процес догляду за зеленими насадженнями, прискорити повсякденну роботу аграріїв.
Цей агрегат не тільки скоротить час, який витрачають працівники підприємства на нанесення добрив чи захисних засобів проти хвороб та шкідників. За його допомогою вдасться підвищити ефективність обробки. Проте дуже важливо попередньо розібратися в різновидах та особливостях пристрою.
Так називається спеціальне обладнання для розприскування й розподілення добрив. За його допомогою виходить швидко обробити велику площу поля. Асортимент моделей широкий, кожен пристрій легко адаптується до конкретних типів рослин та умов використання.
Обприскувачі можна перекалібрувати або комплектувати додатковими системами для розпилення рідин із різними геометричними параметрами. Незалежно від типу та призначення моделі, складові конструкції завжди однакові – це:
Польовий обприскувач може встановлюватися на трактор як додатковий агрегат. Існують також причіпні та самохідні моделі, про їхні особливості та вибір ми поговоримо нижче.
Наносити рідкі добрива на посіви, висаджені великими площами вручну, непрактично. Це займає багато часу, і в процесі ніхто не гарантує точність дозування й надходження достатньої кількості добрив для кожної рослини. Саме тому використання обприскувача – оптимальне рішення для аграріїв.
За допомогою цього агрегата вдасться вирішити відразу декілька важливих задач:
Обприскувачі використовують також для поливу. Кількість рідин, які можна наносити за допомогою цього обладнання, велика – у такий спосіб розпилюють інсектициди, фунгіциди, гербіциди. При цьому кожен препарат рівномірно розподіляється по полю, забезпечується точне дозування.
Асортимент моделей, які використовують в агросекторі, широкий. Під час вибору потрібно дізнатися більше про характеристики кожного варіанта, адже залежно від параметрів він може бути розрахований на використання тільки в конкретних умовах.
Так називаються автономні агрегати або сільськогосподарські машини, що пересуваються самостійно та виконують команди оператора без трактора. У конструкції такої техніки – власний двигун, шасі та інші складові для стабільної, безперервної роботи. Запчастини не знадобиться купувати окремо, вони входять у комплектацію.
Завдяки автономності самохідний обприскувач якнайкраще підходить для обробки великих площ насаджень. За допомогою такого агрегата ваше сільськогосподарське підприємство зможе обробити тисячу гектарів культур всього за один робочий день.
Головні переваги самохідних машин для обприскування:
Компанія Agrimatco пропонує придбати обприскувачі з продуктивністю 1000 гектарів на день, оснащені якісними поршневими насосами з керамічними гільзами. Залежно від моделі пристрої здатні рухатися зі швидкістю від 25 до 35 км/год. Для оператора передбачена комфортна кабіна, оснащена системою клімат-контролю.
Це пристрої, що мають власне шасі, проте використовуються не самостійно, а тільки в комплекті з трактором. Причіпні садові обприскувачі називаються так тому, що їх встановлюють до основної машини як причеп. Від трактора пристрої отримують силу, потрібну для роботи насоса й перекачування з бака робочої рідини.
Також машина необхідна для ходу агрегата. Причіпний обприскувач можна використовувати для поля як великого, так і середнього розміру. Ці моделі оснащені місткими резервуарами, тому здатні розпилювати багато рідини, щоб кожна рослина отримала потрібну кількість добрив чи захисного розчину.
Такі обприскувачі теж можна підібрати на сайті компанії Agrimatco. Представлені моделі поєднують у собі наступні переваги:
Причіпні розпилювачі від JACTO, представлені на нашому сайті, дозволять комфортно працювати й під час сильного вітру. Цього вдалося досягти завдяки наявності інжекторних форсунок та повітряної підтримки розпилу.
Існують також навісні польові обприскувачі, які підходять для обробки невеликих полів. Це компактні моделі, якими зручно користуватися в маленькому господарстві. Вони також розраховані на встановлення на трактор, для цього передбачені спеціальні триточкові кріплення.
Ми розглянули моделі обприскувачів, які можна придбати для автоматизації процесу розпилення добрив. Тепер проаналізуємо параметри, що мають значення й допоможуть вам визначитись з оптимальним типом обладнання для вашого підприємства.
Це перший показник, від якого залежить призначення агрегата. Наприклад, для великих посівів оптимальним вибором стануть самохідні обприскувачі. За їх допомогою можна за одну зміну обробити декілька тисяч гектарів. При цьому такі машини мають усе необхідне для комфорту оператора.
Самохідні обприскувачі можна використовувати й для розпилення гранульованих речовин, що робить їх більш універсальними. Проте не всі аграрії мають справу з великими площами насаджень. Для середнього поля можна використовувати причіпний, до того ж він оснащений резервуаром для рідин до 4 м³.
Якщо пристрій оснащений великим та містким резервуаром, це видається зручним, проте з таким агрегатом складніше маневрувати на полі. Невеликий обсяг комфортніший у плані керування, однак обприскувач доведеться частіше дозаправляти. Для великих територій краще вибрати середній показник, щоб не витрачати багато часу й зусиль.
Під цим поняттям мається на увазі дорожній просвіт техніки. Його вибір залежить від рослин, з якими вам доведеться мати справу під час обробки. Якщо це високорослі культури (наприклад, соняшник або кукурудза), знадобиться транспорт із відповідним кліренсом, щоб повністю й рівномірно розпилювати розчин.
Зокрема, саме для високорослих рослин не підходять причіпні обприскувачі. Все тому, що у таких моделей дорожній просвіт дуже малий. Ці пристрої, навпаки, чудово підходять для обробки низькорослих культур.
Це важливий критерій тоді, коли ви купуєте безпосередньо причіпний обприскувач. Усе тому, що в ньому реалізовані можливості для комфортної роботи у вітряну погоду. Також можна вибирати різні режими розпилення (наприклад, щілинний, мало- або ультрамалооб’ємний).
Інжекторні є оптимальними для використання тоді, коли на вулиці сильний вітер, проте відкласти обробку до покращення умов не можна. Щілинні більшою мірою підходять для роботи при низькій температурі або в тиху чи відносно спокійну погоду.
Окрім перерахованих вище показників, важливими будуть також інші. Щоб правильно вибрати обприскувач, звертайте увагу на наступні чинники:
Зверніть увагу й на додатковий функціонал для зручності оператора. Наприклад, бак, до якого заливається робоча рідина, може бути оснащений змішувачем. Деякі машини мають підсвітку, тому з ними зручно працювати в темний час доби та в сутінках.
Поцікавтесь, наскільки якісною є система амортизації пристрою. Також має значення автоматичне регулювання розміщення штанги над ґрунтом. Якщо неправильно налаштувати розпилювач, можливі пропуски під час розподілу розчину – у результаті окремі рослини не отримають достатньо добрив, що призведе до зменшення врожайності.
Відрегулювати пристрій перед використанням необхідно, щоб він рівномірно та ефективно розподіляв розчини. Універсальних норм щодо об’єму та кількості добрив немає, адже все залежить від типу ґрунту, клімату та інших умов, у яких зростає культура.
Визначити середній оптимальний показник виливу можна, взявши за основу дані щодо необхідної кількості корисного розчину. Існує також системний підхід до калібрування, коли додатково беруть до уваги температуру, вологість, швидкість їзди, вітру тощо.
Важливо також враховувати характеристики обприскувача, який ви використовуєте: форму та розмір його форсунок, тиск, ширину захвату. Щоб визначити витрати, налийте води в бак, встановіть робочі показники, розмістіть мірні ємності та розпилюйте рідину протягом 1 хвилини.
Щоб пристрій стабільно працював навіть в умовах високого навантаження, точно дотримуйтесь правил експлуатації та рекомендацій виробника. Після того як ви завершили роботу, вилийте залишки рідини з бака та добре промийте всі деталі від хімікатів.
Після кожного використання потрібно також проводити чистку форсунок. Зверніть увагу на шланги й інші деталі – з часом на їхній поверхні можуть з’явитися тріщини. Пошкоджені комплектуючі потрібно замінити. Для відновлення стабільної роботи техніки купуйте та встановлюйте тільки оригінальні запчастини від виробника.
Для точного й рівномірного розпилювання потрібно час від часу проводити калібрування обприскувача. Агрегат необхідно налаштовувати залежно від погоди, клімату, вимог та особливостей культури, для якої його будуть використовувати.
Якщо вам складно вибрати оптимальну модель, зверніться до компанії Agrimatco. У нас ви можете замовити не тільки польові, але й садові обприскувачі, що повністю відповідають новим технологіям та підходять для сучасного агробізнесу.
БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ