Специфіка використання та види культиваторів

Специфіка використання та види культиваторів

Специфіка використання та види культиваторів

27 / 05 / 2020
Якісний механічний обробіток ґрунту вважається одним з найбільш ефективних заходів, які підвищують його родючість, забезпечують зростання врожайності, знищення бур’янів (не менше ніж на 98-99%), шкідників, збудників хвороб. Сучасні культиватори з продуманою конструкцією, високою результативністю дозволять створити хороші умови для вирощування корисних культур.

Якісний механічний обробіток ґрунту вважається одним з найбільш ефективних заходів, які підвищують його родючість, забезпечують зростання врожайності, знищення бур’янів (не менше ніж на 98-99%), шкідників, збудників хвороб. Сучасні культиватори з продуманою конструкцією, високою результативністю дозволять створити хороші умови для вирощування корисних культур. Вибір оптимального виду техніки, дотримання рекомендацій щодо її застосування на різних ґрунтах дозволять якісно виконати передпосівний обробіток землі, боронування, забезпечивши ефективність агротехнічних заходів.

Призначення та ефективність культиваторів

Правильна система обробітку ґрунту стане гарантом покращення його характеристик, агрофізичних властивостей, якості рослинницької продукції. Для її успішної реалізації використовують спеціальну сільськогосподарську техніку – культиватори. Вони допомагають якісно обробити землю для створення оптимальних умов росту культур.

 Апарат забезпечує:

 • рихлення;
 • підгортання;
 • знищення бур’янів;
 • збереження вологи;
 • заглиблення добрив, пестицидів, меліорантів.

Культиватор виконує робочі операції без повороту пласту. Механічний обробіток забезпечується завдяки таким елементам, як ножі, диски, вирівнювальні бруси, роторні котки та ін. На поверхні не повинно бути великих каменів (більше ніж 15 см), твердого сміття, бажано проводити обробку площі з рівним рельєфом і нахилом місцевості не більше 8 градусів. Після суцільного культивування верхній прошарок землі повинен бути рівним, без борозен, гребенів. Допускається наявність дрібних грудок.

Важливо пам’ятати! Під час обробітку ґрунту культиватором його вологі шари не повинні виноситись робочими елементами техніки на поверхню. Згідно з нормами, дозволяється відхилення від запланованої глибини не більше ніж на 1 см.

Види культиваторів

Культиватори класифікують в залежності від особливостей роботи, специфіки використання. Ефективність машин, якість виконання агротехнічних вимог щодо обробітку ґрунту залежать від конструкції ходової частини, наявності зносу з’єднань, потужності.

За призначенням їх поділяють на кілька груп:

 1. Суцільні (парові).

Використовуються для суцільного обробітку землі, її розпушення, підготовки до посіву з одночасним боронуванням, підрізання шкідливих рослинних культур, а також при догляді за парами. Якість роботи культиваторів такого типу оцінюють витриманістю глибини обробки, ступенем підрізання шкідливої флори, забиванням робочих елементів. Цей показник контролюють 2-3 рази за зміну.

 1. Міжрядні (просапні).

Культиватори – рослинопідживлювачі такого формату необхідні для передпосівної, міжрядної обробки просапних рослин (цукрові буряки, соняшник, картопля, кукурудза, овочеві культури). Вони допомагають виконати важливі задачі:

 • розпушити ґрунт, міжряддя;
 • знищити шкідливі рослини (підрізанням, вичісуванням, присипанням землею);
 • підгорнути корисні культури в рядках;
 • провести підживлення;
 • зменшити втрати вологи та збільшити вміст повітря в ґрунті.

Кількість розпушень землі залежить від біологічних характеристик рослин, параметрів міжрядь, індивідуальної ситуації на ділянці (тип посіву, кількість опадів, кількість бур’янів).

 1. Спеціального призначення.

Культиватори такого формату призначені для вузькопрофільних завдань – садові, лісові, фрезерні, протиерозійні та ін.

В залежності від особливостей конструкції машини класифікують на причіпні та начіпні, вони ефективно використовуються в усіх ґрунтово-кліматичних зонах.

Необхідно пам’ятати! Період між передпосівним обробітком культиватором і сівбою повинен бути мінімальним. Краще, якщо обидва заходи проведуть в той самий день, особливо за посушливих умов.

Перед стартом роботи потрібно обов’язково перевірити технічну справність культиватора. Спочатку його оглядають, оцінюють кріплення. Робочі елементи підбираються в залежності від специфіки задачі (їх кріплять на задану глибину обробки землі). На фінішному етапі на машину встановлюються борони. Сучасні культиватори обладнані міцною, жорсткою конструкцією рами, стійкими до зношення, пошкоджень робочими органами. Деякі моделі обладнані системами автоматичного або ручного керування.

При виборі оптимальної моделі важливо врахувати не лише технічні характеристики, але й рекомендації щодо показника питомого опору землі, її вологості, форми культиваторної лапи, кількості пожнивних залишків на поверхні поля, глибини занурення, робочої швидкості. Хороші параметри дозволяють використовувати техніку на всіх видах ґрунтів (зокрема, на кам’янистих, важких).

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com