Що краще: мотоблок або міні-трактор

Що краще: мотоблок або міні-трактор

Що краще: мотоблок або міні-трактор

02 / 06 / 2021
Обробка землі — це важка праця і вирішення сільськогосподарських завдань за допомогою техніки.

Обробка землі — це важка праця і вирішення сільськогосподарських завдань за допомогою техніки. Добре, що сьогодні є можливість купити обладнання з потрібними механізмами і функціями, на ринку представлені агрегати від провідних вітчизняних і зарубіжних виробників різних модифікацій. Підходящий варіант знайде для себе і досвідчений фермер, і власник невеликого господарства. У даній статті розкажемо про особливості малогабаритної техніки, яка доступна більшості. Йтиметься про мотоблоки та міні-трактори. Бюджетно не означає погано. Багато модифікацій дозволяють швидко і без особливих фізичних витрат впоратися із запланованими завданнями.

Детально про мотоблоки

Це техніка з 1 віссю і навісним обладнанням, за допомогою якої вирішують комунальні та сільськогосподарські завдання. Потужність мотоблоків визначають по параметрам двигунів. Чим вони продуктивніші, тим досконаліший агрегат. Максимальна потужність — 15 к. с.

Фермери називають мотоблоки одноосьовими тракторами. Їх конструктивні особливості максимально прості:

  • шасі на рамі;
  • двигун;
  • коробка передач;
  • додаткове обладнання на причепі.

Існуючі модифікації ділять на 3 класи: легкі, середні і важкі. Вага перших не перевищує 40 кг, а потужність бензинових двигунів — 7 к. с. Легкі мотоблоки — відмінний вибір, коли необхідно виконати нескладну роботу на ділянці до 20 соток. Наприклад, покосити траву, здійснити культивацію або прибрати сніг.

Середні мотоблоки — це напівпрофесійні машини до 120 кг. До них варто придивитися власникам ділянок з площею до 60 соток, коли необхідно впоратися:

  • із оранкою;
  • з прибиранням;
  • з покосом і т. д.

Агрегати середнього класу комплектують бензиновими і дизельними двигунами до 9 к. с.

Важкі мотоблоки варті уваги власників ділянок до 1 гектара. Вони важать близько 400 кг і оснащені дизельними двигунами до 15 к. с., що дозволяє впоратися з великою кількістю складних завдань.

Детально про міні-трактори

Ці машини представляють собою вдосконалені версії мотоблоків. За функціоналом вони практично не відрізняються від тракторів, але при виконанні великого обсягу роботи частіше потребують «відпочинку». Якщо не робити паузи, двигун починає перегріватися. В даному випадку функціонал теж залежить від потужності двигуна. Чим вона вища, тим продуктивніше міні-трактор.

Корисно: невибагливі фермери будуть задоволені функціоналом моделі з двигуном на 20 кінських сил, а коли також потрібно перевозити вантажі, прибирати доріжки і заготовляти сіно, — то на 25. Аналоги на 50 к. с. — це потужні міні-трактори, які складають конкуренцію техніці стандартних габаритів.

Вибираючи між моделями, потрібно дивитися не тільки на параметри двигуна, але й на тип навісної системи. Вона може бути одно- і триточковою. Системами першого типу комплектують міні-трактори до 30 к. с, ця техніка проста і зручна під час експлуатації. Спрощення технічних характеристик позитивно впливає на ціну, обладнання доступне більшості покупців. Серед переваг всіх подібних міні-тракторів найяскравішими виступають наступні:

  • хороша продуктивність;
  • точна настройка;
  • можливість підключення прес-підбирача.

Ціна даної техніки виступає показником її функціоналу.

Відмінності та спільні риси

Чи можна порівнювати міні-трактори та мотоблоки? Так, деякі моделі техніки цілком можуть конкурувати одна з одною. Наприклад, важкі дизельні мотоблоки і недорогі міні-трактори.

Розглянемо cерії тракторів McCormick V (T3)  та F-N (T3). Цей ультра компактний асортимент тракторів обновлений та пропонує вдосконалене управління коробкою передач, нове кермо з додатковим регулюванням нахилу і новий капот із вмонтованими фарами. Компонуються як з кабіною так і без. Чотирьох циліндровий двигун від Perkins з потужністю 83 к.с., трансмісія можлива із 32 кількістю передач, та опційно з ходозменшувачем.
Незважаючи на їх компактні розміри, це досить комфортабельні трактори з прекрасною оглядовістю та мікрокліматом, адже кабіна позитивного тиску та містить кондиціонер.

Рекомендації по вибору

В першу чергу потрібно виставити вимоги до агрегату і скласти список завдань, які потребують вирішення. Також враховують площу ділянки. Якщо поле більше 1 гектара, є потреба у фронтальному навантажувачі й обробці цілинного ґрунту, краще купити міні-трактор. Він дозволить безперервно виконувати роботу, а ось «конкурент» потребуватиме періодичного «відпочинку». При відсутності вищеописаних вимог робіть вибір на користь дизельного мотоблока.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com