Призначення фуражної пшениці, її характеристики

Призначення фуражної пшениці, її характеристики

Призначення фуражної пшениці, її характеристики

16 / 09 / 2021
Фураж – це рослинний корм для сільськогосподарських тварин. Пшениця, яка використовується з цією метою, є фуражною.

Фураж – це рослинний корм для сільськогосподарських тварин. Пшениця, яка використовується з цією метою, є фуражною. Часто її вирощують саме для цього або переводять до даної категорії зерно, непридатне для застосування в харчовій промисловості.

 

 

До розряду фуражної, згідно з ДСТУ 2019, потрапляє пшениця м’яких сортів 4-го класу, твердих – 5-го. Вологість її зерна не перевищує 14%, а рівень вмісту білка й клейковини не нормується. Сміттєвої домішки має бути не більше 5%, а сажкового зерна – 10%.

Вимоги до складу кормової пшениці не надто жорсткі. Прописані вони в міжнародних і державних стандартах. Головне, щоб зерно мало здоровий вигляд і в ньому були відсутні:

  • гниль, цвіль;
  • сторонні запахи;
  • комахи й мікроорганізми, здатні завдати шкоди тваринам.

Склад такої пшениці може відрізнятися за процентним вмістом білка, клейковини, крохмалю, целюлози та різноманітністю сортів. Корм для великої худоби й птахів зазвичай різниться твердістю.

Купуючи фуражне зерно для виготовлення кормів, варто уточнити відповідність його характеристик вимогам конкретного регіону, де його планується використовувати. Адже на показники впливає навіть країна походження.

Щоб подовжити термін зберігання фуражу, його попередньо просушують. На основі фуражної пшениці виготовляють комбікорми, які забезпечують хороші темпи росту тварин і значну надбавку в масі завдяки збалансованому складу. Якість зерна впливає на розмір гранул корму – чим воно більше, тим кращою була сировина.

Чому фуражна пшениця не використовується як монокорм

Для повноцінного розвитку тварин їм недостатньо тих речовин, які знаходяться в фуражному зерні, а деякі з них у великому обсязі можуть і нашкодити:

  • спровокувати шлункові захворювання здатен надлишок крохмалю;
  • причиною ожиріння стають вуглеводи, якщо в кормі недостатньо клітковини й білка;
  • за малої кількості клітковини, жирів і цукру відбувається нетравлення, корм погано засвоюється.

Щоб уникнути таких наслідків, дотримуються певного співвідношення пшениці й комбікорму:

  • свиням досить додати 20–40% фуражу від загальної маси;
  • великій рогатій худобі дозування розраховується, виходячи з розмірів конкретних тварини, середній показник дорівнює 30%;
  • птахам зерно попередньо подрібнюють, пророщують або піддають іншому виду обробки та додають в межах 60%.

 

 

Фураж – основний корм для більшості видів сільськогосподарських тварин, оскільки, маючи невисоку ціну, він містить основні речовини, необхідні організму.

Від чого залежить клас зерна 

У кожної країни свої норми й показники, за якими класифікується пшениця. Діють вони лише в межах держави й не впливають на міжнародну торгівлю. На світовому ринку користуються правилами ISO. Виходячи з них, Україна є великим експортером фуражної пшениці.

 

 

Технічні стандарти, що відповідають вимогам Європейського Союзу, набули чинності у 2019 році. Це документ 3768: 2019 «Пшениця. Технічні умови», який замінив документ 2010 року. У новому варіанті передбачено зменшення кількості класів для м’якої пшениці з шести до чотирьох.

Критерій класності регулює ціноутворення, відносини між виробниками й покупцями зерна всередині країни.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com