На ранніх стадіях зростання кукурудза слабо розвивається порівняно з іншими рослинами на полі, що робить її вразливою до бур'янів. Наявність їх у посівах у цей період може негативно позначитися на розвитку кукурудзи, у результаті врожай може знизитися на 30-70%. Підвищена засміченість ділянок часто зумовлена кліматичними змінами, підвищенням температури та інтенсивними опадами. Це змушує українських фермерів задуматися над питанням, яким гербіцидом обробити кукурудзу для ефективного захисту. У цій статті намагатимемося дати на нього розгорнуту відповідь.
Хімічні речовини, призначені для боротьби з небажаною рослинністю на полях, де вирощується кукурудза, називаються гербіцидами для кукурудзи. Вони класифікуються на два види залежно від типу їхнього впливу:
При використанні хімічних засобів необхідно дотримуватися рекомендацій виробника і вносити їх у ґрунт вчасно. Це дозволить забезпечити кукурудзі сприятливі умови для зростання та розвитку, що, своєю чергою, призведе до збільшення врожаю на 30-50%.
Необхідно також пам'ятати, що використання гербіцидів без дотримання рекомендацій може призвести до небажаних наслідків та завдати шкоди культурі.
Обробіток ґрунту препаратами варто проводити вчасно для найбільшої ефективності знищення бур'янів. Перед появою сходів кукурудзи ґрунт повинен бути оброблений гербіцидом, щоб знищити як бур'яни, що вже проросли, так і ті, що ще знаходяться в ґрунті. Перша післясходова обробка проводиться на фазі розвитку культури з трьома листками, а друга після появи шести листків.
При виборі оптимального препарату важливо враховувати кліматичні умови регіону, де проводитиметься вирощування:
З урахуванням вищепереліченого кращим варіантом є використання післясходових гербіцидів, які наносяться на вже розвинені бур'яни, коли на кукурудзі з'являються 3-5 справжніх листків.
Оптимальним підходом є вибір гербіциду, найбільш ефективного проти конкретних видів бур'янів, характерних для конкретного регіону, а також використання комплексних препаратів або бакових сумішей з декількох активних речовин.
Серед найбільш популярних препаратів, які успішно перевірені в українських кліматичних умовах, слід виділити наступні:
Який гербіцид кращий для кукурудзи, сказати однозначно не можна, оскільки кожен препарат має свої особливості та призначений для конкретних умов. Перед покупкою рекомендується проконсультуватися з фахівцем щодо активної речовини, особливості її дії, а також дози та правил нанесення.
Сучасні препарати відрізняються не лише за часом застосування, а й за методами введення:
Обробку після посадки слід проводити в сонячну, теплу та безвітряну погоду. Слід враховувати, що загибель небажаних рослин настає не відразу, а через 7-10 днів після нанесення препарату, проте перші ознаки ушкодження, такі як усихання та пожовтіння, з'являються вже через 12-24 години.
Обробка проводиться двома методами, але в обох випадках використовується розчин із відповідною концентрацією, рекомендованою для конкретного препарату.
При обприскуванні необхідно застосовувати розчин сильнішої концентрації. Це пояснюється тим, що через вплив зовнішніх факторів, таких як вітер, дощ та інше, частина гербіциду видаляється з рослин. Перевагою даного методу є відсутність ризику забруднення ґрунту, однак є і недолік — повільне в'янення бур'янів.
При використанні гербіцидів у ґрунт необхідно ретельно стежити за тим, щоб розчин не проникав нижче посаджених злаків. Для досягнення максимального ефекту необхідно суворо дотримуватись умов застосування певного виду препарату (наприклад, деякі різновиди не можна вносити в сухий ґрунт, оскільки в такому середовищі вони не будуть активними). Крім того, даний спосіб обробки сівозмін допустимий тільки в певні часові рамки — до появи у паростків кукурудзи від 3 до 5 листочків.
БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ