Правильна підготовка грунту грає важливу роль в отриманні хорошого врожаю. Недостатньо просто підібрати плуг та трактор, необхідно ще й відрегулювати їх. Сьогодні ми розповімо, як орати землю трактором, щоб вона в майбутньому дала бажаний результат – хороший урожай різних культур.
Особливості ґрунту – важливий фактор, але є й загальні вимоги. Перед тим як орати плугом, пропонуємо розібратися в тому, навіщо це взагалі треба робити. Ось основні причини:
Орати плугом землю можна раз чи два на рік – зазвичай навесні та восени. Відмінні результати показує обробка ділянки перед зимовим сезоном, адже земля зможе правильно насититися вологою, яка надходитиме в неї внаслідок танення снігу та надходження інших опадів.
Починати розбиратися, як правильно орати город трактором, треба з підготовки до цього процесу. Вона потрібна і в тих випадках, якщо раніше техніка на ваші угіддя не заходила. Відмітимо, що трактор не зможе виконати своє завдання, якщо земельна ділянка має нерівності у вигляді ям чи піднесень. В такому випадку обробка виявиться нерівномірною, а окремі місця будуть просто необробленими. Тому попередньо потрібно провести підготовчі роботи.
Крім того, перед тим як правильно орати землю, потрібно підготувати обладнання. Налаштування необхідне як плугу, так і техніці перед виходом в поле. Ключові роботи:
Фінальний етап налаштування – зміна положення валу навісного обладнання. При цьому має бути оптимальна висота підйому для отримання максимального витягуючого ефекту. Крім того, потрібно попрацювати з плугом, адже його теж потрібно правильно використовувати. Обов'язково проводиться регулювання верхньої тяги, глибини (не можна допускати зайвого заглиблення), нахилу плуга, положення корпусів, лінії тяги, передплужників та відстані відвалів. Якщо всі налаштування зроблено правильно, отримати якісне орання трактором цілком реально.
Отже, тепер розуміємо, як правильно орати город трактором. Важливим параметром є потужність техніки. Крім того, необхідно врахувати, чим буде засіватися ділянка. Відрізняється також глибина закладення, адже схожість у насіння різна. Нормальний параметр – 20 см.
Є кілька варіантів оранки трактором. Перший з них – загінний: ділянку поділяють на загони, причому таким чином, щоб їхня ширина була кратною розміру захоплення плуга. Для цього застосовують розрахункові таблиці. У загонах оранка проводиться методом всвал і вразвал. У першому випадку обробляють із середини, виконують поворот праворуч, внаслідок чого з'являється гребінь. У другому випадку початкова точка – край загону, поворот робиться в напрямку ліворуч. Гребінець утворюється між загонами, у середині – роз'ємні борозни. Після всіх загонів обробляються поворотні майданчики, тому потрібно, щоб кількість гребенів і борозен було якнайменше.
Існує ще фігурний спосіб, що передбачає робоче положення плугів також на поворотах. Це впливає на якість орання, до того ж сильно ущільнюється ґрунт. Гладкий тип оранки трактором рекомендується застосовувати на полях з ухилом, проводиться така передпосівна обробка оборотним плугом.
Як правильно орати плугом, якщо короткі загони або поле розташоване на пагорбі? Тут рішення може бути лише одне – човникова оранка. Класичні великі поля радять орати загінно-петльовим методом, з чергуванням техніки всвал і вразвал. Важливим фактором при будь-якому типі орання і термінах його проведення є практичний досвід.
БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ