Загальні рекомендації щодо орання полів трактором

Загальні рекомендації щодо орання полів трактором

Загальні рекомендації щодо орання полів трактором

30 / 04 / 2024

Правильна підготовка грунту грає важливу роль в отриманні хорошого врожаю. Недостатньо просто підібрати плуг та трактор, необхідно ще й відрегулювати їх. Сьогодні ми розповімо, як орати землю трактором, щоб вона в майбутньому дала бажаний результат – хороший урожай різних культур.

Загальні рекомендації щодо орання полів трактором

Навіщо орати землю трактором

Особливості ґрунту – важливий фактор, але є й загальні вимоги. Перед тим як орати плугом, пропонуємо розібратися в тому, навіщо це взагалі треба робити. Ось основні причини:

  • - боротьба зі шкідливою флорою і фауною. У процесі розпушування ґрунту жителі пластів гинуть, а насіння бур'янів запечатуються так глибоко, що не може прорости. Це позитивно впливає на культури, які планується вирощувати, їх врожайність зростає;
  • - засолення. Після подібної обробки земля насичується киснем, що відбувається внаслідок переміщення пластів. Запускається процес окислення солей, які вимиваються опадами, що якнайкраще впливає на рослини та їх розвиток;
  • - утрамбування ґрунту. В результаті орання трактором відбувається змішування шарів, що нормалізує показники тиску на грунт.

Орати плугом землю можна раз чи два на рік – зазвичай навесні та восени. Відмінні результати показує обробка ділянки перед зимовим сезоном, адже земля зможе правильно насититися вологою, яка надходитиме в неї внаслідок танення снігу та надходження інших опадів.

Підготовка ділянки: основні нюанси

Починати розбиратися, як правильно орати город трактором, треба з підготовки до цього процесу. Вона потрібна і в тих випадках, якщо раніше техніка на ваші угіддя не заходила. Відмітимо, що трактор не зможе виконати своє завдання, якщо земельна ділянка має нерівності у вигляді ям чи піднесень. В такому випадку обробка виявиться нерівномірною, а окремі місця будуть просто необробленими. Тому попередньо потрібно провести підготовчі роботи.

Крім того, перед тим як правильно орати землю, потрібно підготувати обладнання. Налаштування необхідне як плугу, так і техніці перед виходом в поле. Ключові роботи:

  1. 1. Налаштування колії. Насамперед слід вибрати її ширину. Відстань між колесами техніки має бути якнайбільше. Врахуйте, що вона повинна бути однаковою як для передніх, так і для задніх осей агрегату. Хоча вважається допустиме відхилення в межах 10 см. Якщо воно більше, то робота ускладнюється тим, що трактор стане грузнути в борозні, до того ж на поворотах можливий перекіс. Помилки в налаштуванні спровокують зростання тиску на плуг, через що посилюється його знос, перевитрачається паливо.
  2. 2. Перевірка тиску в шинах трактора відповідно до показників. Після встановлення навішування та перед початком руху слід знову перевірити тиск. Всі шини треба накачати поступово.
  3. 3. Баластування. Ідеальне навантаження на передню частину – до 20% від ваги техніки, що є необхідною умовою підвищення стійкості.
  4. 4. Налаштування розкосів з боків. Це треба для досягнення необхідного рівня підйому, коли обертається плуг. При регулюванні необхідно домогтися рівномірного розміщення розкосів та укороченої (наскільки можливо) відстані.
  5. 5. Регулювання положення нижніх тяг. Потрібно правильно провести налаштування для отримання раціонального опору тягового плуга.
  6. 6. Регулювання гідравліки нижніх тяг. Важливо добитися рівня, вільного розташування бічних стабілізаторів у робочому стані, внаслідок чого плуг стане легко занурюватися у ґрунт.
  7. 7. Контроль довжини валу навішування. Тут потрібно налаштувати відстань між нижніми тягами, що, власне, і визначає даний показник.

Фінальний етап налаштування – зміна положення валу навісного обладнання. При цьому має бути оптимальна висота підйому для отримання максимального витягуючого ефекту. Крім того, потрібно попрацювати з плугом, адже його теж потрібно правильно використовувати. Обов'язково проводиться регулювання верхньої тяги, глибини (не можна допускати зайвого заглиблення), нахилу плуга, положення корпусів, лінії тяги, передплужників та відстані відвалів. Якщо всі налаштування зроблено правильно, отримати якісне орання трактором цілком реально.

Хід робіт: як орати

Отже, тепер розуміємо, як правильно орати город трактором. Важливим параметром є потужність техніки. Крім того, необхідно врахувати, чим буде засіватися ділянка. Відрізняється також глибина закладення, адже схожість у насіння різна. Нормальний параметр – 20 см.

Загальні рекомендації щодо орання полів трактором

Є кілька варіантів оранки трактором. Перший з них – загінний: ділянку поділяють на загони, причому таким чином, щоб їхня ширина була кратною розміру захоплення плуга. Для цього застосовують розрахункові таблиці. У загонах оранка проводиться методом всвал і вразвал. У першому випадку обробляють із середини, виконують поворот праворуч, внаслідок чого з'являється гребінь. У другому випадку початкова точка – край загону, поворот робиться в напрямку ліворуч. Гребінець утворюється між загонами, у середині – роз'ємні борозни. Після всіх загонів обробляються поворотні майданчики, тому потрібно, щоб кількість гребенів і борозен було якнайменше.

Існує ще фігурний спосіб, що передбачає робоче положення плугів також на поворотах. Це впливає на якість орання, до того ж сильно ущільнюється ґрунт. Гладкий тип оранки трактором рекомендується застосовувати на полях з ухилом, проводиться така передпосівна обробка оборотним плугом.

Як правильно орати плугом, якщо короткі загони або поле розташоване на пагорбі? Тут рішення може бути лише одне – човникова оранка. Класичні великі поля радять орати загінно-петльовим методом, з чергуванням техніки всвал і вразвал. Важливим фактором при будь-якому типі орання і термінах його проведення є практичний досвід.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com