Яка категорія прав потрібна водієві на навантажувач

Яка категорія прав потрібна водієві на навантажувач

Яка категорія прав потрібна водієві на навантажувач

21 / 09 / 2020
До управління автонавантажувачами допускаються тільки досвідчені люди, у яких є права для даного виду спецтехніки. Посвідчення дозволяє легально управляти машинами і відкриває широкі перспективи нормального заробітку, тому є сенс поклопотатися над його отриманням.

Робота на електронавантажувачах, дизельних і фронтальних: які права потрібні і як їх отримати?

До управління автонавантажувачами допускаються тільки досвідчені люди, у яких є права для даного виду спецтехніки. Посвідчення дозволяє легально управляти машинами і відкриває широкі перспективи нормального заробітку, тому є сенс поклопотатися над його отриманням. Але перш за все варто розібратися, яка категорія прав потрібна на навантажувач того чи іншого типу. Розглянемо це питання детальніше.

Категорії посвідчень для водіїв

Права класифікуються за типом і потужністю навантажувачів. Так, виділити можна 6 категорій:

 1. А — відкривається для міні-навантажувачів (складських) потужністю до 4 кВт.
 2. В — дозволяє управляти гусеничними і колісними машинами, потужність яких повинна варіюватися в межах 4–25,7 кВт.
 3. С — для колісних машин. Дозволена потужність — 25,7–110,3 кВт.
 4. D. Ця категорія відкривається на машини потужністю понад 110,3 кВт.
 5. E — розрахована на навантажувачі від 25,7 кВт.
 6. F — для с/г техніки.

Крім категорії прав, велике значення для управління навантажувачами ще має розряд. Він присвоюється з урахуванням потужності техніки, складнощів її обслуговування:

 • 2 — дозволяє роботу з навантажувачами гусеничного і вагонного типу, ТС для захоплення предметів (використовується при складуванні);
 • 3 — для машин грузозахватного типу, які використовуються при вантажно-розвантажувальних операціях;
 • 4–7. Присвоюється для автонавантажувачів тракторного і інших типів. Розподіл виконується згідно потужності спецтехніки, по наростаючій.

Важливо: 7-й розряд видається тільки при найвищому рівні кваліфікації і дозволяє працювати з потужними навантажувачами фронтального типу від 200 кВт. Такі машини здатні виконувати великий обсяг важких робіт по навантаженню або розвантаженню.

Регулюються розряди спеціальним документом — єдиним тарифно-кваліфікаційним довідником (ЄТКД).

Категорії вантажної техніки

Дана група транспортних засобів представлена ​​широким розмаїттям машин. Основні відмінності полягають в конструктивному виконанні, функціональних можливостях і типу шасі. Найпоширеніші — вилочні навантажувачі. Характерна відмінність — вила, які виступають з передньої частини. За рахунок них виконується підйом вантажів. Навантажувач може працювати на дизельному, електричному приводі або газу.

Також в категорію даного виду спецтехніки входять:

 • ковшеві машини. Зовні вони нагадують екскаватор. Відмінність в тому, що наповнення ковша здійснюється при русі техніки. Ці моделі працюють на тракторному шасі. Однією з поширених марок такої техніки є машини JCB;
 • копицевози. ТС, які використовують в сільському господарстві для навантаження об'ємних вантажів;
 • маніпулятори. Являють собою вантажні автомобілі, оснащені захоплюючим пристроєм. Маніпулятори використовують при транспортуванні, навантаженні і вивантаженні товарів, продукції. Дані машини затребувані в с/г і дорожній галузі.

Поговоримо нижче, як отримати права на поширені види спецтехніки і де її використовують.

Навантажувачі фронтального типу

Вони відносяться до різновидів ковшевої спецтехніки. Являють собою самохідні машини на тракторній колісній базі, які виконують операції підйому і транспортування важких предметів, вантажів, сипучої продукції. По суті, фронтальний навантажувач виконує функції декількох машин: екскаватора, бульдозера, навантажувача.

Ківш у фронтальних навантажувачів можна міняти на грейфери та інше навісне обладнання, що розширює можливості використання. Вони широко застосовуються в с/г, при землерийних роботах.

Для отримання прав потрібно пройти навчання і здати підсумковий іспит (триває курс біля 1,5 міс.). За підсумком оформляється свідоцтво тимчасового типу. Водій повинен здати ще один іспит в навчальному центрі з акредитацією Держтехнагляду, де і видаються права постійного зразка.

Дозвіл для навантажувачів з дизельним ДВС

Ці машини в основному використовуються в складах. Їх застосовують для перевезення вантажів.

Права на них діють всього 10 років, потім буде потрібно знову пройти перепідготовку та складання підсумкового іспиту. Зазвичай курс навчання триває 3 міс. Після його проходження потрібна перездача іспиту в навчальному центрі з акредитацією в Держтехнагляді, де і видають постійні права на дизельний навантажувач.

Особливості електронавантажувачів

Цей міні-транспорт — тиха і чиста альтернатива дизельним і газовим машинам. Саме електричні вилочні моделі рекомендовані до використання на деяких видах виробництв, наприклад, фармацевтичне, харчова промисловість та ін. Ця техніка в принципі здатна виконувати великий спектр робіт, включаючи будівельні, транспортувальні операції.

Незважаючи на те, що електронавантажувачі приводяться в дію за рахунок електроприводу, для них все одно потрібні права, оскільки вони оснащені ДВС. Курс навчання триває 2 міс, він складається з теоретичної та практичної частини, після чого здаються тести, і учням видаються посвідчення тимчасового типу. Постійні права вони отримують після іспиту в органі, що має акредитацію Держтехнагляду.

Особливості оформлення документів

Важливо: готувати водіїв навантажувачів і видавати їм посвідчення мають право тільки центри, у яких є державна ліцензія.

Після проходження навчання водії повинні підтвердити свої навички в місцевому відділенні Держтехнагляду (здати іспит).

При вступі в навчальний центр на курси з метою отримати прав на навантажувач буде потрібно написати заяву і здати ксерокопії паспорта та коду. Це мінімальний комплект документів, необхідний для взаєморозрахунків.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com