Як позбутися бур'янів на посівах кукурудзи

Як позбутися бур'янів на посівах кукурудзи

Як позбутися бур'янів на посівах кукурудзи

16 / 01 / 2024

Досягти розрахункової або підвищеної для вирощуваного сорту врожайності, отримати запланований обсяг та якість зерна і, відповідно, дохід можна, вживши правильних заходів щодо захисту кукурудзи від бур'янів.

Одна з найголовніших перешкод на шляху до високої рентабельності культивації будь-яких сортів культури — це засміченість посівів. Бур'яни знижують або повністю позбавляють рослину постачання поживними речовинами з ґрунту. На врожайність посівів сильно впливає зростання багаторічних коренепаросткових бур'янів.

Якісна обробка кукурудзи передбачає проведення заходів щодо усунення польового осота та інших сторонніх рослин, які порушують сходження культури, знижують швидкість її зростання та набір корисних поживних речовин.

Різновиди шкідливих рослин на полях кукурудзи

Найпоширеніші бур'яни, які порушують розвиток посівів:

 • - молочай;
 • - амброзія;
 • - дика редька;
 • - польова гірчиця.
 • - лобода;
 • - осот;
 • - щириця;
 • - в’юнок.

Після посіву сама кукурудза не дуже пригнічує проростання та розвиток бур'янів, які значно знижують площу живлення культивованої рослини.

Ефективні заходи боротьби з бур'янами на посівах кукурудзи

Якщо ви маєте намір досягти високої врожайності, потрібно активно боротися із засміченістю посівів. З механічних методів рекомендується виготовляти досходове і післясходове боронування. На початкових етапах розвитку рослини придушити злакові трави допоможуть препарати на основі требутилізину.

Першорядне завдання початкової обробки посівів проти бур'янів – забезпечити гарні умови для сходів та стартового етапу розвитку культури.

Крім того, використовують гербіциди. Хімічні засоби являють собою спеціально підібрані суміші для усунення або запобігання зростання бур'янів.

За способом впливу зараз активно використовують два типи «вбивці трав»:

 1. 1. Суцільні. Усувають всі рослини на оброблюваній ділянці.
 2. 2. Селективні. Вибіркові засоби впливають лише на певні види бур'янів.

При обробці кукурудзяних посівів необхідно суворо дотримуватись рекомендації, які вказані у супровідній документації хімічного засобу. Будь-які порушення способу застосування, регламентованого компанією-виробником, можуть спричинити загибель не тільки бур'янів, а й сорту, кукурудзи, що культивується.

Щоб не допустити засміченості, хімічні засоби потрібно вносити у розрахункові терміни. Технологія обробки гербіцидами включає такі різновиди внесень:

 1. 1. До появи сходів застосовуються ґрунтові гербіциди.
 2. 2. За першої післясходової обробки забираються всі пророслі бур'яни, які не «взяла» ґрунтова отрута
 3. 3. Під час другої післясходової обробки знищуються бур'яни, що мають пізню схожість або виросли з насіння повторно.

Гербіциди до сходів вносять у ґрунт за допомогою класичних обприскувачів. Дотримання термінів контролюється спостереженням для рослин. В них не повинно бути сформовано понад 3–5 листків.

Внесення гербіцидів необхідно виконувати при температурі навколишнього повітря, зазначеного виробником, адже перевищення температурного режиму під час робіт шкодить людському здоров'ю та значно знижує ефективність дієвих речовин.

Слід зазначити, що важливий аспект у боротьбі з бур'янами — своєчасний посів. Порушення термінів тягне за собою підвищену активність бур'янів трав.

Комплексний підхід до позбавлення від бур'янів на кукурудзі

Щоб досягти низької засміченості посівів, доцільно застосовувати комплексний підхід до обробки, використовуючи механічні та хімічні способи.

Механічні способи

Перший механічний метод — боронування. Першу обробку виконують у 1-2 сліди. Процедура дає змогу зруйнувати працювати на поверхні ґрунту та покращити доступ повітря до кореневої системи.

До механічних методів, крім боронування, відносять культивацію. В агрегації з тракторами будь-якого тягового класу використовують також полольники, аналоги борін. Порівняно з культиваторами вони знижують час обробки та витрати на паливо, адже легке агреговане обладнання, може працювати на високих швидкостях.

Протягом вегетативного періоду кукурудзи виконують до трьох етапів обробітку механічним способом. Перший раз обробляють, коли на рослинах з'явилося 3-4 листочки. У районах степу спочатку прохід роблять глибиною 7-10 см, а наступні етапи — 5-7 см. Якщо спостерігається перезволоження, то міжряддя обробляють на більшій глибині, її збільшують на 1-2 см.

Хімічні способи

Щоб усунути однорічні злакові та дводільні бур'яни, використовують гербіцид «Харнес». Дієва речовина хімічного засобу — Ацетолхлор. У ґрунтах, де спостерігається високий вміст глини або гумусу, дія препарату знижується. Тому на піщаних площах використовують мінімальне дозування, а на суглинистих — максимальне. Засіб застосовується до посіву та після, коли кукурудза ще не зійшла.

«Харнес» вбирається корінням та пагонами бур'янів. Розподіл їх клітин гальмується. Препарат стійкий до ультрафіолету, тому не руйнується під дією прямого сонячного проміння.

Норма на гектар варіюється від 200 до 400 л. Рішення готується з розрахунку 1,5–3 л/га.

«2,4 Д Актив» вносять після сходів, щоб позбавитися від двосім'ядільних бур'янів. Також підійдуть:

 • - «Банавел-4С»;
 • - «Базагран»;
 • - «Діален-С».

Обприскують у фазі 3-5 листків.

Щоб прибрати з посівів кукурудзи багаторічні злакові бур'яни (наприклад, пирій) використовують «Тітус». Норма внесення гербіциду становить 20-40 г/га. Перше обприскування рекомендується проводити, коли у кукурудзи сформується від 3 до 8 листочків. Через 2 тижні процедуру повторюють, щоб закріпити ефект і не допустити зростання бур'янів, через пропуски, невідповідні погодні умови або неправильне дозування.

Однорічні злакові з деякими дводільними бур'янами можна обробити препаратами «Фронтьєр» або «Трофі».

Щоб підібрати засоби захисту рослин від бур'янів під певний ґрунт та кліматичний регіон, може знадобитися консультація фахівців.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com