Сільгосптехніка – це узагальнене найменування великої групи агрегатів навісного, самохідного чи причіпного типу. Основне застосування – обробка ґрунту, зростаючих культур і збирання врожаю. Багато видів сільгосптехніки активно використовуються як на полях, так і у міських умовах. Але все ж таки головна її функція – це реалізація процесів ґрунтопідготовки, догляду за рослинами, прибирання, і все це має бути швидким, безпечним та ергономічним.
Сільськогосподарська техніка – це агрегати, що виконують ті чи інші завдання. Існує кілька груп. Так, перша – самохідні агрегати, трактори, комбайни. Друга – додаткова, яка навішується на силові агрегати або може бути самохідною. До цієї групи належать: косарки, плуги, борони, розпилювачі, сівалки, розкидачі. Є й третя група, яка знадобиться у будь-якому разі, але трохи пізніше, у міру зношування вузлів і механізмів. Це запасні частини та комплектуючі, наприклад, диски на борони, шківи тощо.
Тепер детальніше поговоримо про призначення сучасної техніки для сільського господарства. Тут є така класифікація:
У великому або малому фермерському господарстві використовується різна техніка для тих чи інших культур, і саме завдяки цьому вдається забезпечити рясні врожаї навіть за не дуже хороших погодних умов.
Крім того, сільськогосподарська техніка, назви якої ми розглянемо далі, активно використовується у тваринництві. Наприклад, за допомогою спеціальних агрегатів провадиться змішування, роздача корму. У комунальній сфері окремі види спецтехніки використовуються для прибирання снігу, підрізування кущів та інших робіт.
Сільськогосподарські машини, види яких ми зараз детально розглянемо, – це різні агрегати та навісне оснащення, що застосовується аграріями для виконання тих чи інших робіт.
Це агрегат, який може бути представлений різними моделями з різною тягловою силою. Відповідно, і використовуватися вони можуть для різних цілей. Розглянуті агрегати бувають колісні та гусеничні, вони необхідні для застосування у важкодоступних місцях.
Трактори зазвичай використовуються з навісним або причіпним обладнанням, яке дозволяє значною мірою розширити можливості експлуатації. Ця техніка активно експлуатується, у тому числі й для інших робіт, окрім с/г. Наприклад, при вантажно-розвантажувальних.
Функціональність трактора більшою мірою визначається тим, яке навішування для нього є і наскільки майстерно вміє з ним працювати тракторист. Для невеликих господарств все більшою популярністю користуються міні-трактори. У них значно менший радіус розвороту, що дає можливість експлуатації навіть в обмежених умовах.
Хоча потужність трактора важлива, це далеко не єдиний параметр цієї спецмашини. Він має також можливість агрегатуватися з різним обладнанням і тим самим швидко переобладнатися між різними с/г операціями.
Це велика група техніки, якою комплектуються трактори.
Сільськогосподарські машини, назви та функціонал яких ми вже представили, – це справді найпоширеніші агрегати, які активно використовуються для різних робіт.
Виробники спеціалізованої техніки для с/г обов'язково випускають і різного роду сівалки, бункери до них та с/г ємності. Ключову роль віддано агрегатам, які, власне, поміщають зерно в ґрунт. Вони бувають універсальними, тобто підходять для різних культур, або ж спеціалізованими. До останніх відносимо кукурудзяні, коренеплідні, овочеві. Вони, як правило, висівають у ряд, у тому числі є моделі точного висіву, які допомагають максимально ефективно використовувати посівний матеріал, а також відрізняються надійністю.
Важко уявити технологію вирощування будь-яких культур без догляду. У цьому також допомагає техніка. Найпопулярніша:
Полив здійснюється за допомогою різних машин – самохідних або агрегатованих з трактором. Останні обійдуться дешевше, проте є ризик втрати частину врожаю. Проріджувачі можуть бути наважкою на культиватор або самостійним обладнанням. Протруйники обробляють насіння, що забезпечує їх знезараження і дає можливість не втратити близько 30-50% врожаю.
В агротехнічній системі також є такий тип обладнання, як збиральне. Це різного роду косарки, копалки, комбайни, причому останніх особливо багато різновидів. Також існує техніка для кормозаготівлі.
Усі представлені агрегати дають можливість не просто працювати на землі, а вести високотехнологічне сільське господарство, а отже, отримувати значно вищі врожаї.
БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ