Фунгіцид – це засоби захисту рослин, що застосовуються для боротьби та профілактики захворювань. Вони впливають на метаболізм грибів, що інгібують ферменти в клітинах патогенів Останні, своєю чергою, є джерелами інфекцій та призводять до розвитку різноманітних хвороб рослин. Обробка такими препаратами дозволяє зберегти здоров'я сільськогосподарських культур, що позитивно впливає на врожай, отже, і вигоду при культивації.
Насамперед пропонуємо детально розібратися, що таке фунгіциди. Це препарати хімічного або біологічного походження, які призначені для боротьби з різними культурними захворюваннями рослин. Причому їх застосування дозволено як для сільськогосподарських, так для декоративних. Слово «фунгіцид» можна перекласти як «гриб» та «скорочувати», тобто фактично їхня дія – придушення розвитку збудника захворювань, яким є грибок. Саме він провокує інфекційні ураження, які, як правило, в результаті знищують культуру.
Поширення грибків відбувається переважно повітряним шляхом, іноді через воду. Серед інших методів виділимо такі:
Іноді спостерігається занесення грибків та поширення їх через насіннєвий матеріал, розсаду. Найпоширеніші хвороби, за яких потрібні фунгіцидні засоби це, — борошниста роса, іржа, плямистість, гниль, пероноспороз, фузаріоз.
Фунгіцидна дія – це порятунок для садівників та городників, однак слід детально розібратися в цій класифікації групи пестицидів. Отже, існує розподіл за складом на:
Наступна класифікація – за характером розподілу всередині тканин. Вони бувають:
Зазначимо, що для більшого ефекту часто використовується суміш фунгіцидних засобів, що має унікальні властивості, адже здатна справлятися з різними групами грибків. Зазначимо, що до таких препаратів стійкість у патогенів виробляється значно повільніше.
Фунгіцидна дія може бути профілактичною чи лікувальною. Перше проявляється у запобіганні зараження. Тобто прогрес хвороби сповільнюється. Тим самим вдається зупинити поширення грибків. Лікувальні використовуються безпосередньо після зараження.
Є класифікація фунгіцидів, які використовують, виходячи з мети застосування, а саме:
Ми розібралися, що це – фунгіцид, також слід розуміти, які бувають класи небезпеки. Так є поділ на 4 групи. Перша – це надзвичайно небезпечні, вони можуть застосовуватися лише для складських та нежитлових приміщень. Після обробки слід ретельно провітрити. Другий клас – небезпечні, для сільськогосподарських культур не застосовуються.
Третій клас має низьку токсичність для людини. Застосовуються на полях, садах, на городах. Четвертий – також із низьким рівнем токсичності. Оскільки вони мають властивість швидко руйнуватись і при цьому зберігати ефективність, використовуються для плодових культур.
Тип активної речовини є важливим критерієм вибору пестициду, тому даній темі приділимо більше уваги. Отже, умовно фунгіциди можна поділити на органічні, неорганічні та біологічні.
Органічні включають до складу хімічних сполук, які здатні боротися з грибковими хворобами рослин. Найпоширеніші групи:
Неорганічні фунгіциди включають до складу метали, сірку. Застосування для захисту рослин має давню історію, адже вони показали свою ефективність. Важлива перевага – доступна ціна. Найпопулярніші – містять мідь. Це мідний купорос, який справляється з грибковими хворобами рослин, є контактним препаратом та створює захисний бар'єр на поверхні рослин. Інший тип неорганічних фунгіцидів – це сірковмісні ЗЗР. Вони знайшли поширення при боротьбі з борошнистою росою. Сірка на додаток до фунгіцидної дії має також і акарицидну.
Біологічні пестициди можуть бути як живими організмами, так і їх метаболітами. І ті, й інші довели свою ефективність. Подібні фунгіциди є безпечнішими для навколишнього середовища. Так, мікроорганізми – це бактерії, які здатні колонізувати кореневу систему та пригнічувати розвиток патогенів. Продукти життєдіяльності мікроорганізмів також здатні справлятися із грибками.
Тепер, коли ви знаєте, що таке фунгіциди для рослин, пропонуємо розібратися, у яких сферах вони використовуються. Так, насамперед це сільське господарство, адже грибкові захворювання здатні завдати дуже відчутної шкоди посівам, а отже, і прибутку господарств. Застосовуються засоби захисту рослин для:
Поширена обробка фунгіцидами у садівництві – для захисту декоративних рослин та газонів. І в першому, і в другому випадку можливе ураження грибками, що призводить до погіршення зовнішнього вигляду культур. Використовують фунгіциди для кімнатних рослин.
Детальна інструкція щодо застосування кожного засобу захисту рослин додається до упаковки обов'язково. Дотримуватися її потрібно чітко, адже в цьому випадку пестицид не буде шкідливим для людини, а лише знищить грибки, які провокують захворювання культур. Однак є низка загальних правил та рекомендацій. Серед них:
Фунгіциди – це ЗЗР, які довели свою високу ефективність. Для отримання хорошого результату від їх застосування важливо правильно підібрати пестицид та своєчасно проводити обробку.
БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ