Обробка ґрунту передбачає вибір навісного обладнання з оптимальними характеристиками. Правильно підібраний інструмент значно спрощує роботу на землі та допомагає отримати гарний врожай.
Розмір ділянки, задачі, які потрібно виконати, – це теж важливі показники. Проте неврахування типу ґрунту під час вибору обладнання – поширена помилка, що значно зменшує ефективність обробки.
Варто зазначити, що на території України дуже багато різноманітних ґрунтів, вони відрізняються залежно від регіону. Земля складається з живої, рідкої, твердої та газоподібної частин. Перша – це мікроорганізми, зокрема личинки, черви, комахи. Рідку частину складу становить ґрунтовий розчин.
Тверда складова – це сукупність мінералів та органіки, до неї входять мул, глина, пісок тощо. Газоподібну частину становить повітря, що заповнює пори ґрунту. Для сільського господарства підходять ділянки, які наполовину складаються з твердої речовини, а інша частина структури – це заповнені водою та повітрям пори.
Від механічного складу залежать водопроникність і вологомісткість ґрунту. Найпростіше визначити його склад самостійно мокрим способом. Для цього візьміть трохи землі з ділянки, намочіть її водою та спробуйте зліпити кульку. Визначити тип ґрунту дуже просто за результатом:
Такий спосіб не можна вважати максимально точним, тому досвідчені аграрії роблять аналіз у лабораторіях. Фахівці точно визначають не тільки склад і характеристики, а й потребу в тих або інших добривах та навісному обладнанні.
Їх варто знати перед тим, як вибирати ту чи іншу сільгосптехніку. Якщо вам потрібне обладнання для обробки ґрунту, завжди враховуйте характеристики ділянки, на якій будете працювати.
Отримали таку назву тому, що до їх складу входить багато піску, мало гумусу й трохи глинистих домішок. Через зернисту сипучу структуру такі землі називають ще легкими. Для них потрібен інструмент із гострими й тонкими лезами, що будуть без проблем проникати в землю.
Особливості піщаного ґрунту:
Біологічного життя в таких ґрунтах дуже мало, адже мікроорганізмам не вистачає поживних речовин та вологи. Для нормального врожаю їх також замало. Тому для піщаного ґрунту потрібно достатньо органічних добрив, хоча варто враховувати, що вони дуже швидко змішуються з землею.
Їх називають важкими, адже вони вʼязкі та щільні, легко злипаються. Такі ділянки відрізняються середньою складністю обробки. Якщо перекопувати глинисту землю, вона не буде кришитися, навпаки, утворюватиме великі грудочки. Їх дуже важко розбити й подрібнити.
Тут знадобляться інструменти з великими та міцними лезами. Наприклад, можна підібрати:
Глиниста земля щільна й погано пропускає повітря, через це до рослин, висаджених у ній, надходить мало кисню. Біологічне життя в їхньому складі дуже бідне, подекуди взагалі відсутнє. Глинистий ґрунт сильно заливає під час дощів, а після висихання утворює кірку, через яку ще гірше проникає повітря.
Багато в чому схожі на піщані, проте більш збалансовані та сприятливі для вирощування рослин. Супіщаники добре пропускають повітря, вбирають та утримують вологу, містять достатньо води. Поживні речовини та мінерали з них не вимиваються, а біологічне життя в складі дуже розвинене.
Завдяки хорошій аерації в супіщаному ґрунті добре розвивається коренева система культур. Також вона отримує достатньо вологи й поживних речовин. Після дощу поверхня швидко висихає, на ній не утворюється кірка. Структура пухка, внаслідок чого швидко нагрівається.
Їх називають середніми, за характеристиками вони схожі на глинисті та піщані. Це збалансована земля, яка чудово підходить для садівництва та господарських цілей. Структура складається з зернистих грудок, у ній міститься багато пилу та великих твердих частинок.
Суглинки легко обробляти, вони не утворюють щільних грудок, не злежуються та містять значну кількість поживних речовин. Біологічне життя в них багате, тому запас корисних домішок постійно поповнюється. Суглинкові землі добре пропускають повітря, поглинають та утримують вологу, прогріваються рівномірно й швидко.
В Україні також зустрічаються такі ґрунти:
Залежно від типу регіону та природної зони зустрічаються й інші види земель.
Має значення не тільки вміст глини та піску. Потрібно звертати увагу також на вологість землі. Якщо вона суха, погано затримує вологу й містить мало води, вам знадобиться навісне сільгоспобладнання з гострими лезами, що будуть добре проникати в структуру.
Для дуже зволоженого ґрунту потрібен інструмент зі спеціальними лезами, що допоможуть уникнути забруднення та ущільнення. Площа обробки, тобто кількість землі, з якою ви будете працювати за один раз, також має значення.
Під час вибору варто звертати увагу й на інші критерії (наприклад, вид робіт). Для розпушування, підготовки до засівання насіння, видалення бурʼянів потрібне різне обладнання.
Має значення й сума, яку ви готові витратити на придбання необхідних пристроїв. Розглянемо призначення різних типів навісного обладнання.
Так називаються машини для роботи з ґрунтом. Вони розпушують землю на потрібну глибину. У такий спосіб ґрунт захищають від висихання. Головні переваги борони:
Це навісне обладнання також застосовують для вирівнювання поля та знищення бурʼянів.
Різновид борони – дисковий лущильник, який використовують для лущення стерні, покращення структури землі та боротьби з зайвими рослинами. Цей пристрій забезпечує механічне знищення шкідників, що мешкають у верхньому шарі ґрунту, та підходить для тракторів різної потужності.
Призначені для орання землі після збирання врожаю. За допомогою цього обладнання розпушують ґрунт, роблячи його більш піддатливим та мʼяким для подальшого засівання насіння. У результаті використання плуга можна максимально позбутися бурʼянів. Це навісне обладнання обробляє землю на велику глибину та зменшує ризики появи плісняви чи грибка.
На нашому сайті ви можете придбати одноколісні, навісні оборотні та навісні плуги, в тому числі преміумкласу. У каталозі представлені моделі Voyager S60 S70 та Rover 40 і 60, а також Evolution. Останній варіант, зокрема, доступний із механічним або гідравлічним регулюванням робочої ширини.
Знадобляться для розпушування на великій глибині – у середньому 55–65 см. За допомогою глибокорозпушувачів можна усунути ущільнення, які часто утворюються після затяжних дощів. Також вони допоможуть повністю видалити бурʼяни.
Головною перевагою цього обладнання є глибоке розпушування. У такий спосіб можна відновити родючість на ділянці, не використовуючи пестициди чи інші хімікати. Крім того, внаслідок обробки глибокорозпушувачем земля додатково насичується киснем.
Враховувати тип ґрунту під час вибору навісного обладнання важливо, адже кожен різновид землі має свої вимоги до обробки. Беручи до уваги цей критерій під час покупки, ви зможете отримати гарний врожай.
БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ