Зимостійкість озимих культур залежить від фази, у якій вони входять у зиму. Цей фактор впливає й на подальший розвиток навесні. Вихід озимих культур на холодний період відбувається по-різному, що залежить від типу рослини.
Ріпак, пшениця, горох, жито, ячмінь – кожна рослина розвивається по-своєму. Щоб добре підготувати культуру до зими, важливо вибрати правильний сорт, передбачити оптимальне мінеральне живлення та вжити заходів для захисту від хвороб і шкідників.
Оптимальна фаза входження озимих у зимовий період – кущіння. Вимоги до рослини в цей період:
У процесі вирощування потрібно нормалізувати дози азотних добрив. У випадку надлишку цієї речовини в ґрунті можливе переростання культури, внаслідок чого збільшується ризик її загибелі в морози.
Озимі культури такого типу перед входженням у зиму повинні мати такі ознаки:
У такому стані ріпак готовий до сильних морозів і здатний витримати зниження температури до -15 градусів. Також навесні в нього буде достатньо ресурсів для успішного старту.
Розетка з листя ріпаку розвиватиметься в тому разі, коли земля має достатньо вологи, також на цей показник впливає температура у вересні та жовтні. Крім того, під час висівання важливо використовувати добрива. Це мають бути склади на основі фосфору й калію, саме вони збільшують стійкість рослини до морозів.
Серед головних вимог до цієї рослини:
У такому стані озимий горох добре витримує несильні морози. Проте варто враховувати, що навіть за умови оптимальної фази входження екстремальне зниження температури може призвести до загибелі посівів. Горох потребує якісного живлення з застосуванням калію та використання інокулюючого засобу.
Щоб уникнути значного зменшення урожайності, важливо точно дотримуватися термінів сівби, встановлених для озимих. Як показує статистика, найкраще зимують гібриди й морозостійкі сорти, тому варто вибирати їх правильно. У процесі можна використовувати стимулятори росту для озимої пшениці, добрива з калієм і фосфором.
Щоб забезпечити хороші умови для зимівлі культур, важливо дотримуватися загальних вимог до термінів висівання, використання добрив та інших моментів. Тільки в цьому разі можна зібрати хороший урожай.
БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ