Нульова технологія No-till, що виникла в сільському господарстві в ХІХ столітті, ґрунтується на відмові від будь-яких операцій із землею на полі. У такому випадку після збору попереднього врожаю лущення, дискування, обробка, а також оранка й розпушування не виконуються. При цьому підході на поверхні землі збирається подушка з рослинних залишків.
Така технологія є однією з найбільш ресурсозберігаючих і ґрунтозахисних. No-till дозволяє убезпечити верхній шар ґрунту від вітрової та водної ерозії. Значний обсяг рослинних залишків на поверхні землі дає можливість краще зберігати й накопичувати вологу. Економія ресурсів досягається внаслідок відмови від традиційних способів обробки.
Сьогодні у всьому світі існує понад 90 мільйонів гектарів під нульовою обробкою землі. Швидке зростання цін на енергоносії в Латинській Америці призвело до того, що агрономи змушені були масово перейти на нову технологію, але це в підсумку дозволило відчути всі її переваги. У результаті цього місцеве фермерське господарство зайняло лідируючі позиції у світі за обсягами експорту.
Основні відмінності технології:
Відмінності також стосуються мульчування. У класичному землеробстві стерня підлягає спаленню, після чого її заорюють у землю, а смола збирається. У випадку з нульовою технологією солома зі стернею застосовується в якості мульчі. Склад рівномірно розподіляється. Ця методика сприяє утворенню міцного захисного покриття для ґрунту, а також запобігає руйнівному впливу ерозії – як водяному, так і вітровому. У цілому завдяки такому способу відбувається формування сприятливої мікрофлори в ґрунті.
Ця технологія довела свою ефективність у порівнянні з традиційною обробкою. На думку фахівців, No-till вимагає не більше ніж 7% вкладень від усіх технологічних витрат. Така економія зумовлена зниженням витрат на паливо й оплату праці. Використання нульової технології дозволить знизити терміни реалізації всіх основних завдань.
Переваги No-till:
Сьогодні в степових регіонах нашої країни нульова технологія використовується для обробки 11% площ. На думку фахівців сільськогосподарської галузі, традиційне землеробство зараз розвивається досить динамічно. Більшість агрономів ще не готові освоювати нові технології. Проте збільшення цін на технічно-матеріальні ресурси, а також посушливий клімат надалі сприятимуть розростанню площ під цю технологію обробки ґрунту.
Ключовим недоліком No-till є складність дотримання сівозміни. Для роботи з ґрунтом потрібна спеціальна техніка. Крім того, виникають додаткові витрати на закупівлю засобів захисту для передпосівної та післясходової обробки. Ми можемо допомогти з вибором препаратів, розрахувати норми, підібрати суміші.
БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ