Куди і як правильно інвестувати в сфері сільського господарства

Куди і як правильно інвестувати в сфері сільського господарства

Куди і як правильно інвестувати в сфері сільського господарства

24 / 09 / 2020
Найкращі інвестиції являють собою вкладення, прибутковість яких не пов'язана з коливаннями на ринку, везінням й іншими обставинами, незалежними від інвестора. Головна особливість таких активів — надійність.

Основи грамотного інвестування в агропромисловий комплекс

Найкращі інвестиції являють собою вкладення, прибутковість яких не пов'язана з коливаннями на ринку, везінням й іншими обставинами, незалежними від інвестора. Головна особливість таких активів — надійність. Під ці параметри повною мірою підпадає агропромисловий комплекс. Інвестувати в сільське господарство в Україні — це означає з розумом вкласти гроші, максимально захистивши їх від непередбачених випадковостей.

Ніякі технології не в змозі замінити харчові продукти, які є однією з базових потреб людини. З цього погляду інвестиції в АПК — найкращий спосіб вкладення коштів.

Ключові аспекти

Головне завдання кожного інвестора — правильно визначитися з вибором землі. Територія України складається з трьох зон:

 • степ;
 • полісся;
 • лісостеп.

Практично вся територія покрита родючим ґрунтом. Водночас культури, посаджені в різних зонах, демонструють різні показники врожайності.

Вартість ділянки залежить від декількох факторів. Головний — показники зростання високорентабельних культур. До їх числа належать кукурудза, соя, пшениця й ріпак. Важливе значення має можливість заміни культури (наприклад, соняшнику на ячмінь). Це не повинно зменшувати урожай. Якщо земля придатна для вирощування тільки кількох культур, то її вартість буде нижче, ніж універсального ґрунту.

Ціна залежить і від місця розташування ділянки. У цьому плані Черкаська область вважається однією з найдорожчих. Її клімат оптимально підходить для вирощування цілого набору культур.

Важливо! Необхідно брати до уваги глобальне потепління. Області, які ще двадцять років тому могли похвалитися родючими ґрунтами, сьогодні страждають від посухи. Це зробило їх землі непридатними для вирощування певних рослин, наприклад кукурудзи.

Територію потрібно купувати під певну культуру:

 • для пшениці оптимальні умови створені у Вінницькій і Хмельницькій областях;
 • для кукурудзи підійдуть вінницька земля та Рівненщина;
 • для ячменю — територія Хмельниччини;
 • для соняшнику — Черкаська область;
 • для ріпаку — Волинь.

Щоб правильно вибрати інвестицію, слід орієнтуватися на свіжі дані. Вони повинні бути зібрані за останні три роки.

Переваги інвестицій в АПК

У вкладень у сільськогосподарську сферу є ряд плюсів у порівнянні з іншими видами інвестицій:

 • невисока конкуренція;
 • стабільно високий попит на сільськогосподарську продукцію;
 • постійне збільшення цін на продукти;
 • популяризація натуральної їжі;
 • підтримка АПК з боку держави.

У промисловій сфері рівень конкуренції набагато вище. Щоб вийти на ринок, особливо завоювати на ньому нішу, потрібні значні резерви. У сільському господарстві набагато більше можливостей для розвитку прибуткової справи. Один із варіантів — модернізація наявного господарства. До того ж можна налагодити справу з нуля, взявши за основу технологічні досягнення.

Обережно! Потенційним інвесторам потрібно враховувати й мінуси вкладення в АПК. Це залежність прибутку від кліматичних факторів, а також необхідність тривалого очікування доходу, отримуваного за результатами реалізації продукції.

Головний плюс інвестицій в АПК — стабільне зростання вартості. Особливий попит має продукція, вирощена без застосування хімічних засобів.

Ще одна перевага — податкові пільги. Агропромисловий сектор має відчутну підтримку з боку держави. Причому вона виявляється як на місцевому, так і на загальнодержавному рівні.

Спеціальні програми передбачають надання субсидій, а також знижену податкову ставку. Крім того, аграрії мають право на часткову компенсацію виробничих витрат, а саме на покупку добрив, палива, насіння.

Сама по собі земля — ​​відмінний інвестиційний інструмент. Її ціна постійно збільшується. Тому на купуванні ділянки з метою її подальшого перепродажу можна відмінно заробити. Земля — ​​цінний ресурс, який збільшує кредитний рейтинг власника, що дає можливість оформити позику на більш оптимальних умовах.

Ще один плюс — вигідні умови для вітчизняних виробників сільськогосподарської продукції. Кожна держава передбачає квоти на харчові продукти. При цьому розмір мита на вивіз значно менше, ніж для інших категорій товарів. Одночасно для експорту сільськогосподарської продукції діють підвищені ставки — від 30 до 60%. Завдяки такій політиці продукти вітчизняного виробника отримують преференції перед товарами іноземного походження.

Спеціально для фермерів діють лояльні програми кредитування. У більшості випадків центральна або місцева влада надає субсидії для погашення відсотка за позикою. Такий підхід дозволяє фермеру практично безкоштовно користуватися позиковими засобами. Одночасно в аграріїв з'являються широкі можливості для залучення фінансування зі сторонніх джерел.

Компанія пропонує комплексні рішення й найкращі продукти (для внесення добрив, посіву, обробітку ґрунту, захисту та підживлення) агровиробникам для організації прибуткового бізнесу. Агрономи, сервісні інженери, менеджери з продажу докладуть максимальних зусиль, щоб допомогти фермеру ефективно вести сільське господарство.

Інструкція для новачків

Інвестування в будь-яку галузь, зокрема і в сільське господарство, вимагає обережності. Дотримання нескладних правил дасть можливість початківцям-аграріям уникнути грубих помилок, що можуть призвести до втрати солідних коштів.

Для початку потрібно об'єктивно оцінити фінансові можливості. Це завдання часто стає непосильним для приватних інвесторів, тоді як компаніям набагато легше визначитися з обсягом капіталу шляхом залучення до процесу розрахунків досвідчених фінансистів.

Фізичним особам потрібно співвіднести свої активи й пасиви. До перших належать не тільки готівкові гроші та кошти на розрахунковому рахунку. До того ж під цю категорію підпадають акції й об'єкти нерухомості, які можна оперативно перевести в гроші. До пасивів відносять внески зі страховки, виплати за кредитом й інші фінансові зобов'язання.

Знання точного розміру капіталу дасть можливість інвестору підібрати оптимальне джерело вкладення коштів. Якщо наявних ресурсів не вистачає для покриття всіх витрат, то потрібно заздалегідь вивчити можливість залучення додаткових активів зі сторонніх джерел. Оптимальний варіант — отримання кредиту на пільгових умовах.

Увага! Інвесторам не обійтися без резерву. Своєрідна «подушка безпеки» створюється на випадок виникнення несприятливих обставин.

Для створення фінансового резерву доцільно використовувати валюту, з якої складається головний капітал. Кошти потрібно покласти на депозит до надійного банку. До умов договору обов'язково включають пункт про право дострокового зняття грошей.

У інвестора повинна бути мета, виражена не в загальних фразах, а в конкретних цифрах. Так, необхідно встановити величину прибутку й термін його отримання. Варто враховувати, що вкладення в АПК належать до «довгогральних», тому не варто чекати швидкої віддачі.

Невіддільна умова для успішного інвестування — грамотний вибір рівня ризику. Аграрію потрібно визначитися з умовою, за умови настання якої він «виходить з гри». Наприклад, не варто «вливати» у справу гроші, якщо активи зменшилися більш ніж на 50%. Розрахунок ризик-портфеля — нелегка справа, яка потребує спеціальних знань. Найкраще в цьому питанні скористатися послугами досвідченого фахівця. Його робота коштує недешево, але результат однозначно того вартий.

Найважливіший етап — вибір проєкту. Щоб рішення було максимально виваженим, необхідно ретельно проаналізувати потенційні об'єкти. В агропромисловому комплексі є чимало варіантів, які заслуговують на увагу. У пріоритеті — найперспективніші проєкти, що обіцяють гідний прибуток. Це може бути цікавий стартап або бізнес, який добре себе зарекомендував.

Увага! Новачкам бажано віддати перевагу консервативному підходу. Ризикові вкладення рекомендується залишити фермерам, які мають хоча б мінімальний досвід.

Не варто розслаблятися після підписання договору. Фактично з цього моменту починається основна робота інвестора. Він повинен особисто відстежувати всі етапи виробничого процесу. Тому потрібно заздалегідь визначитися з інструментами, які дозволять тримати ситуацію під контролем.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com