Сучасні аграрії щодня стикаються з необхідністю аналізу всіх своїх дій щодо підвищення врожайності. Вплив клімату, який постійно змінюється, дія сторонніх факторів — від усього цього залежать якість та кількість отриманих посівів. Крім того, у сучасному сільському господарстві дійсно важко переоцінити реальне значення проведеного аналізу ґрунту.
Варто зазначити, що це не просто звичайний етап отримання певної інформації. Це ще й технічна процедура, яка вважається одним із головних елементів агротехнологій. Вона дає можливість практично всім аграріям:
Також цей процес потрібен і для інших важливих моментів, які стосуються безпосередньої обробки полів. Правильно та коректно виконаний аналіз ґрунту допомагає швидко та надійно підвищити заплановану врожайність, покращити та зберегти наявну родючість землі, а також суттєво мінімізувати витрати.
Як вже визначили трохи раніше, ґрунт є основним джерелом для отримання різноманітних поживних речовин, води. Крім того, він є тим середовищем, у якому постійно розвиваються рослини. Однак кожна окрема ділянка має свої специфічні особливості, які відрізняють її від інших. До таких характеристик належать:
Відсутність якісного тестування ґрунту інколи стає прямою причиною появи низки незручностей. Наприклад, аграрій не зможе правильно та точно підібрати потрібні добрива, адаптувати свої наявні агротехнології під місцеві кліматичні умови, аби запобігти зниженню чи втраті врожайності внаслідок появи дефіциту або надлишку певних важливих елементів.
Вчасно зроблені систематичні аналізи ґрунту дозволяють користувачеві:
У результаті практично всі аграрії мають змогу ефективно та коректно планувати потрібну посівну, визначати, коли саме вона буде відбуватися. Крім того, це дає змогу уникнути перевитрат добрив. Завдяки такому комплексному підходові вдається з легкістю отримати дійсно гарний, стабільний та високий врожай, який можна використовувати як для власних цілей, так і для продажів.
Практично кожен, хто має відношення до посівів, проводить різноманітні дослідження, аби отримати бажаний результат. Всього існує близько чотирьох варіантів аналізу, які найчастіше використовують спеціалісти. Тож розберемо кожен із них детальніше.
Один із найпоширеніших типів тестування ґрунту, під час якого проводиться рівномірне та послідовне вимірювання головних поживних речовин, зокрема азоту, фосфору, калію, кальцію, магнію та сірки. Окрім того, паралельно з цим відбувається оцінка рівня кислотності (pH), електропровідності, вологості й кількості органічної речовини. Завдяки такій послідовності дій та постійному аналізу можна правильно виконати розрахунок всіх норм та форм наявних мінеральних добрив.
У цьому випадку проводиться деталізована оцінка мікробіологічної активності ґрунту. Окрім того, експерти постійно вивчають взаємодію всіх бактерій, грибів та інших органічних сполук, які можуть прямо чи опосередковано впливати на здоров’я ґрунту та культур, що в ньому висаджені. Такий аналіз дуже важливий для господарств всіх рівнів, особливо для тих, які впроваджують у свою діяльність біологічне чи органічне землеробство.
Такий вид дослідження допомагає своєчасно визначити, рівень глинистості ґрунтів. Аграрії отримують інформацію щодо того, піщаний він чи змішаний, яка його структура, чи є певний рівень волого утримання та водопроникності, наскільки його достатньо для того, аби всі культури росли правильно та якісно. Окрім того, аграрії зможуть легко вибирати потрібний вид техніки та необхідний захист від ерозії.
Цей варіант дослідження використовується для систематичного контролю забруднення поверхні важкими металами, пестицидами чи нафтопродуктами. Такий аналіз відіграє ключову роль у сертифікації продукції, яка вирощується в умовах підвищеного техногенного навантаження та інших факторів.
Аби отримати дійсно релевантні результати, важливо правильно вибрати час для збору коректних зразків для аналізу. Найбільш вдалий час для проведення такої процедури – після збору врожаю або напередодні посіву (наприклад, за декілька тижнів).
Всі зразки беруться з різних частин поля, ділянки вибираються в шаховому порядку, аби отримати більш коректний результат. Потім відбувається змішування всіх компонентів в один усереднений зразок, після чого зразки відвозять до найближчої лабораторії.
Сучасні методи аналізу, як правило, містять такі етапи, як-от:
Вся точність та коректність аналізу залежать не тільки від методики, але й від дотримання всіх чинних стандартів під час забору зразків та їх транспортування.
Завдяки постійному розвиткові актуальних супутникових технологій та використанню дистанційного зондування землі аграрії мають можливість доповнювати традиційне тестування ґрунту різноманітним цифровим моніторингом. Для цього використовуються платформи на кшталт EOSDA, Cropio, OneSoil. Саме вони дозволяють:
Саме ці показники та отримані цифри гармонічно інтегруються з результатами з лабораторних аналізів, після чого лаконічно та дієво використовуються для максимально комплексного управління всіма процесами. Від цього залежать рівень та кількість врожаю, його якість.
Спеціалісти стверджують, що такий комплекс аналітичних та дослідницьких робіт треба здійснювати через певні інтервали, які чітко прописані. Отже, аграрії мають змогу аналізувати дані:
Постійне тестування, проведення комплексу аналітичних дій допоможуть правильно порівняти результати, отримати якісну динаміку, зрозуміти її та вчасно відреагувати на можливі зміни в стані ґрунту, покращити та збагатити його.
Тут все просто. Ґрунт, який повністю насичений та збагачений поживними речовинами, має оптимізовану вологість та нейтральний pH і дійсно хорошу структуру, що сприяє отриманню гарного врожаю. А всі рослини, які будуть посаджені, відрізнятимуться здоров’ям, силою та витривалістю.
Окрім того, чинна статистика вказує, що господарства, які не нехтують проведенням систематичного аналізу з подальшим коригуванням живлення, з легкістю отримують вищу врожайність, практично на 40% більшу, ніж ті, хто звик діяти наосліп та покладатися на інтуїцію. Також відбувається суттєве зменшення використання мінеральних добрив (на 15–25%). Це теж допомагає знизити навантаження на бюджет та навколишнє середовище.
Аби отримати гарну врожайність, не забувайте робити тестування ґрунту. Сучасні методики та дослідження, наявні цифрові моделі дозволяють вивчити всі моменти, отримати коректні результати та спрогнозувати свої подальші дії. А наявність супутникових карт дає змогу зрозуміти стан землі та підібрати шлях до покращення врожайності.
Звернутися за допомогою можна й до спеціалістів нашої компанії. Вони не тільки нададуть консультацію, але й ознайомлять з актуальним переліком товарів, техніки, добрив тощо. Все це можна замовити на сторінках сайту або зателефонувати за вказаними номерами. Відповідальний аграрій – запорука дійсно багатого та здорового врожаю!
БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ