5 помилок у виборі техніки для обробки ґрунту

5 помилок у виборі техніки для обробки ґрунту

5 помилок у виборі техніки для обробки ґрунту

20 / 01 / 2025

Кожному сільськогосподарському підприємству потрібна техніка для обробки ґрунту. Це спеціалізовані машини та інструменти, за допомогою яких проводять культивацію, розпушування, видаляють бур’яни.

Проте буває, що підприємства стикаються з низькою ефективністю техніки, коли вона не виконує поставлених задач. Наприклад, витрачається багато часу на обробку чи доводиться частіше заправляти агрегати пальним. Несподівані поломки, неякісна обробка – все це призводить до погіршення урожайності.

Щоб уникнути таких проблем, варто вибирати техніку з урахуванням великої кількості показників. Це не тільки технічні характеристики самого агрегата, а й інші моменти. Розглянемо часті помилки, яких припускаються аграрії під час вибору, щоб уникнути їх у майбутньому.

Помилки при виборі техніки

  • Невідповідність техніки типу ґрунту

Важливо знати, що агрегат, який чудово впорається з обробкою чорнозему, буде неефективним на глинистій або піщаній землі. Вибираючи диск до борони, звертайте увагу на тип ґрунту, з яким він може працювати, те ж саме стосується й інших типів техніки та обладнання.

Щоб добре розібратися в цьому моменті, важливо знати, які бувають різновиди землі:

  • піщані. Як зрозуміло з назви, у їхньому складі міститься багато піску, трохи глини й дуже мало гумусу. Такі ділянки легкі й швидко руйнуються, у них міститься чимало вологи, проте вона погано утримується;
  • глинисті. Такі ґрунти називають важкими, адже вони є в’язкими, щільними та сильно злипаються. Під час перекопування ця земля не кришиться, а скочується в грудочки, які додатково потрібно подрібнювати. Культивація ґрунту такого типу потребує збільшення кисню, адже він погано утримується всередині;
  • кам’янисті. Здебільшого складаються з неродючих порід, добре прогріваються, проте не утримують вологу;
  • супіщані. За характеристиками схожі на піщані, проте більш збалансовані для вирощування рослин. У їх складі багато вологи, вони добре утримують її разом із мінералами й поживними речовинами. Завдяки пухкій структурі такі ґрунти швидко нагріваються;
  • суглинні. Їх часто вибирають не лише для висівання, а й для садівництва. За характеристиками вони схожі на глинисті й піщані, проте поєднують у собі переваги обох різновидів. Мають зернисту структуру у вигляді грудочок, добре пропускають повітря, утримують багато вологи й досить легко обробляються.

Якщо вам складно підібрати техніку з урахуванням типу ґрунту, звертайтесь до фахівців Agrimatco.

Помилки при виборі техніки для обробки грунту

  • Ширина захвату: критерій, що потребує уваги

Купуючи диск до дискової борони та інше обладнання, варто поцікавитись цією характеристикою. Якщо підібрати її неправильно, тобто вона буде замалою або завеликою, витрачатиметься більше часу на обробку поля.

Ще один неприємний наслідок – вам доведеться частіше купувати пальне для техніки й заправляти її. Отже, на бензин і дизель ви будете витрачати більше коштів, ніж заплановано. У деяких випадках через невідповідність ширини захвату умовам роботи техніка працює з перевантаженням, унаслідок чого швидко виходить із ладу.

  • Вибір – не тільки за ціною

З метою зекономити багато представників сільськогосподарських підприємств купують дешеве обладнання та інструменти, проте не цікавляться характеристиками. Диск до дискової борони та інші пристрої не обов’язково мають бути дуже дорогими, проте ціна не може використовуватись як вирішальний фактор для придбання.

Під час покупки потрібно керуватися такими критеріями:

  • призначення. Як ми вже писали вище, кожне обладнання та машина розраховані на виконання конкретних робіт та досягнення певних задач;
  • допустимі розміри;
  • додаткове обладнання для трактора. Якщо ви купуєте таку техніку, відразу враховуйте, які інструменти будете використовувати з нею;
  • потужність;
  • можливість монтажу додаткових вузлів.

Як уже писалося вище, має значення також тип ґрунту, на якому будуть проводитися роботи.

Тільки після врахування цих критеріїв можна звертати увагу й на вартість тієї чи іншої машини. Враховуйте, що дешеві моделі часто бувають менш якісними та через певний час потребуватимуть дорогого обслуговування чи ремонту. Тому бажання зекономити на початку може обернутися великими витратами в майбутньому.

Вибір техніки для грунту

  • Відсутність перевірки сумісності з трактором

Щоб обробка ґрунту була якісною, важливо впевнитись, що додаткове обладнання підходить для конкретної машини. Сумісність запчастин із моделлю трактора – перший критерій, на який потрібно звертати увагу під час вибору. Технічні характеристики комплектуючих мають повністю відповідати вимогам виробника.

Для правильного вибору важливо знати серійний номер і точну модель трактора. У випадку невідповідної агрегатизації машини можна зіткнутися зі швидким зношенням техніки. У такому разі не вдасться якісно обробити ґрунт.

  • Ігнорування сервісу та запчастин

Важливо завжди мати під рукою запас комплектуючих для швидкої заміни. Неможливо передбачити поломки й уникнути виходу техніки з ладу. Якщо це станеться несподівано посередині робочого процесу, відсутність швидкого сервісу призведе до серйозних простоїв та затримок у виробництві.

Не припускатися помилок просто – зверніться до фахівців Agrimatco для вибору техніки. Ми допоможемо знайти оптимальні варіанти з урахуванням потреб вашого підприємства та інших особливостей. Крім того, у нас є програма сервісного обслуговування, а також можна придбати всі необхідні запчастини.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com