Суперзасіб від чорної ніжки на розсаді

Суперзасіб від чорної ніжки на розсаді

Суперзасіб від чорної ніжки на розсаді

14 / 06 / 2021
Для захисту городніх культур від чорної ніжки існують різні способи.

Для захисту городніх культур від чорної ніжки існують різні способи. Однак всіх їх об'єднує одна властивість — низька ефективність. У цій статті ми розповімо про один метод, який мало відомий, але забезпечує дійсно надійний результат, до того ж коштує копійки.

Купити «чудо-панацею» можна в звичайній аптеці, і вона підходить як для захисту рослин в стадії сходів, так і протягом усього періоду вегетації. Важливо відзначити, що засіб універсальний. Він захищає не тільки від чорної ніжки, але і буквально всіх інших хвороб городніх рослин. Розглянемо детальніше.

Чим небезпечна чорна ніжка

Ця хвороба грибкової природи. У ґрунті завжди є збудник чорної ніжки, але активізується і виявляється він лише при певних умовах. Небезпека хвороби в тому, що всього за пару днів вона може погубити рослини на великій площі.

Піддаються зараженню буквально всі культурні рослини, не тільки овочеві, але і квіткові.

Признаки хвороби зазвичай проявляються на стадії сходів, тому з моменту їх появи потрібно регулярно проводити профілактику. Якщо ж з’явилися зараження, то слід одразу приступити до лікування і обробки. Розповімо, чим і як це робити.

Заходи профілактики і лікування чорної ніжки на розсаді

Засіб, про який піде мова нижче, оптимально підходить як в якості захисту від зараження, так і допомагає усунути признаки хвороби, врятувати рослини. Називається чудо-панацея «Метронідазол».

Дані ліки мають протипротозойний і протигрибковий ефект і застосовуються при лікуванні захворювань бактеріального характеру у людей. Придбати їх можна в аптеці без рецепта, і коштують вони досить дешево.

Приготування розчину

При зараженні розсади чорною ніжкою потрібно зробити засіб з «Метронідазолу» і води. Для його приготування необхідно розчинити 1 таблетку в 1 літрі води кімнатної температури. Ліки будуть прозорими з невеликим осадом в перші хвилини, тому потрібно їх ретельно перемішати.

Приготовленим розчином необхідно поливати розсаду або обприскувати поверх листів.

Розчинений у воді «Метронідазол» забезпечує 100% захист від будь-яких захворювань культурних і квіткових рослин.

Зберігати засіб в приготованому вигляді можна кілька днів в закритій ємності. Перед повторним використанням розчин треба струсити і перемішати.

Рятуємо уражені рослини

Небезпека чорної ніжки в тому, що визначити факт зараження можна вже у випадках, коли з'являються характерні ознаки — загибель розсади. Вважається, що врятувати уражені рослини неможливо, і з метою захисту інших насаджень слід видалити хворі з ділянки.

Однак, якщо пляма на стеблі невелика, то можна спробувати вилікувати культуру. Допоможе все той же розчин «Метронідазолу» (1таблетка / 1 л води). Однак одразу скажемо: вилікувати чорну ніжку складно і вона швидко поширюється. Тому, якщо на ділянці з'явилися уражені рослини, краще за все їх якомога швидше видалити. Після цього здорові насадження слід обприскати з метою профілактики розчином «Метронідазолу», який надійно захистить їх від чорної ніжки та інших захворювань.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com