Тріскається морква і редис: що робити

Тріскається морква і редис: що робити

Тріскається морква і редис: що робити

12 / 06 / 2021
Щоб виростити смачні і корисні коренеплоди, городники намагаються створити для них максимально комфортні умови для росту.

Щоб виростити смачні і корисні коренеплоди, городники намагаються створити для них максимально комфортні умови для росту. Однак погода вносить свої корективи. Занадто багато опадів або, навпаки, сильна засуха несприятливо впливають на коренеплоди. Одна з найчастіших проблем — їх тріскання.

Вплив вологості ґрунту на урожай

Тріскання овочів, зокрема редису, буряка, моркви, виникає при великій кількості опадів або зайвому і неконтрольованному їх поливі. Коли вологість ґрунту занадто низька, вони сповільнюють свій ріст. Відповідно, відразу ж після поливу овочі починають активно збільшуватися в розмірах. Саме швидке зростання і є причиною тріскання коренеплодів.

Також на їх цілісність впливають такі підкормки:

  • нітрат амонію;
  • азотні добрива;
  • монофосфат калію.

Ґрунт для моркви і редису повинен бути родючим, піщаним і пухким. В іншому випадку, якщо він глинистий і важкий, ці овочі почнуть деформуватися і тріскатися в процесі росту. Також не варто удобрювати ґрунт гноєм.

Як уникнути тріщин коренеплодів

Щоб не виникло деформацій і дефектів, необхідно забезпечити регулярний полив. Для запобігання надмірного накопичення вологи і, відповідно, тріскання можна між рядами редису і моркви посадити цвітну капусту, салат.

Не всі засоби для підживлення шкідливі для цих овочів. Наприклад, уникнути тріскання допомагають сульфат калію, суперфосфат. Також перед посадкою важливо правильно вибрати сорт редису і моркви. Варто віддати перевагу невеликим плодам. Не менш важливо ретельно підготувати ґрунт. Для цього необхідно сформувати пухкий шар заввишки близько 20–40 см.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com