Прес-підбирачі: призначення та класифікація. Тюкові VS рулонні моделі

Прес-підбирачі: призначення та класифікація. Тюкові VS рулонні моделі

Прес-підбирачі: призначення та класифікація. Тюкові VS рулонні моделі

05 / 06 / 2021
Незамінним агрегатом під час заготівель сіна фермери називають прес-підбирач.

Незамінним агрегатом під час заготівель сіна фермери називають прес-підбирач. Його використання — найлегший і перевірений спосіб отримати компактний тюк або рулон. Він підхоплює та пресує солому, після чого в'язальний механізм здійснює обв'язування сухої трави спеціальним дротом або шпагатом. Сіно в рулонах або тюках довше зберігається, під час його транспортування не виникають складнощі.

Якщо питання про заготівлю сухої трави актуальне, тоді без прес-підбирача в господарстві не обійтися. Проте вибрати його не так легко, як здається. Необхідно врахувати особливості функціонування та технологічні параметри варіантів, а також виділити, якої форми і ваги потрібні заготівлі сіна. Тільки після аналізу потреб устаткування буде відповідати потребам конкретного господарства.

Різновиди конструкцій

Сучасний фермер має вибір: може купити прес-підбирач для отримання тюків або рулонів сухої трави з оптимальними параметрами. Виділяють 2 різновиди збиральних машин. Рулонні моделі коштують дорожче тюкових аналогів, заготовки виходять більшого розміру, що зручно під час тривалого транспортування. Однак роздавати тваринам простіше сіно в прямокутних тюках.

Відмінності між камерами

Ключовими елементами агрегатів виступають форми або вузли пресування. Існують різні їх модифікації, відповідно, між ними є відмінності. За обсягом агрегати класифікують на фіксовані та змінні. Останніми комплектують винятково рулонні прес-підбирачі. Змінний обсяг виступає головною перевагою обладнання, за рахунок чого їх вважають кращими за тюкові моделі. Параметри таких камер збільшуються поступово — в процесі формування рулону, при цьому можна контролювати щільність заготовки. Тюкові моделі позбавлені цієї переваги, середина виходить пухкою.

Вибір на користь змінних камер роблять з наступних причин:

 • отримання рулонів однакової щільності по перетину;
 • можливість регулювання параметрів;
 • формування рулонів потрібної ваги.

Незважаючи на вищесказане, не можна стверджувати, що краще всім брати рулонні прес-підбирачі через наявність змінної камери. Є фермери, які користуються виключно тюковими моделями і ні на що їх не проміняють, так як заготовки можна переносити в руках, їх не потрібно ділити на частини. Рулони, в свою чергу, ці фермери вважають незручними.

Про функціонування із трактором

З технікою прес-підбирачі працюють по одному з наступних способів:

 • навісний;
 • причіпний;
 • напівнавісний.

Зустрічається, але дуже рідко, самохідне обладнання.

Активацію і всю подальшу роботу забезпечує вал відбору потужності трактора або двигун самого прес-підбирача. У більшості випадків для функціонування достатньо ресурсу 14–24 к. с. Продуктивність буває різною, залежить вона від максимального ходу поршня та обсягу пресувальної камери.

Корисно: якщо ви не хочете рано чи пізно займатися ремонтом агрегату, варто зробити вибір на користь модифікації із захисним пристосуванням і лічильниками тюків. Вони попереджають потрапляння сторонніх елементів і вихід агрегату із ладу.

Рідко зустрічаються самохідні моделі, про які говорили вище, їх переважно випускають за кордоном. Конструктивно вони більш досконалі за вітчизняну техніку, адже укомплектовані спеціальними механізмами для подрібнення сіна, спеціальними ножами, насадками для пресування, іншим.

Сьогодні популярні міні-прес-підбирачі, які відмінно працюють разом з міні-тракторами та навіть мотоблоками. Невеликі розміри при показовій продуктивності — їх основний плюс. Вони незамінні на маленьких та середніх ділянках, але, звичайно ж, не перевершують повноформатні модифікації. Позиції для мотоблоків володіють ще меншими можливостями у порівнянні з міні-агрегатами. Йдеться про:

 • низьку продуктивність;
 • середню якість пресування сіна;
 • невелику швидкість роботи.

Незважаючи на це, ними користуються власники невеликих господарств і присадибних ділянок. Вони компактні і справляються з поставленими завданнями.

Технічні характеристики

Робочі параметри прес-підбирача — те, від чого залежать зручність в роботі і термін окупності. Вони також виступають ключовими факторами ціноутворення. До основних технічних характеристик відносяться наступні:

 • швидкість обробки угіддя;
 • розмір заготівель;
 • вага та величина відібраної потужності;
 • щільність тюків або рулонів;
 • продуктивність роботи обв'язувального елемента;
 • ширина захвату.

У кожної моделі є свій унікальний набір технічних характеристик, вище представлені ключові, але список може бути більшим або меншим. Також слід враховувати додаткові опції, нерідко вони стають вирішальними факторами вибору. Серед них: надійність, особливості та вимоги до обслуговування вузла в'язання, конструкція підбирача, інше. Вартість — ще один вирішальний фактор вибору, так як багато покупців відштовхуються від бюджету.

Постачальники агрегатів

На сучасному ринку України є великий вибір прес-підбирачів від іноземних та вітчизняних виробників. Серед останніх відмітимо наступні: «Ростсільмаш», «Сільмаш», «Сибсільмаш Спецтехніка». Великим імпортером сьогодні виступає компанія Claas, затребувані серії прес-підбирачів Markant і Quadrant, а також сінозбиральне обладнання Rollant Variant.

Затребувані моделі та їх особливості

Почнемо з прес-підбирачів ПРФ, які є у власності багатьох фермерів. Якщо проаналізувати їх конструктивні особливості, то явним і великим плюсом буде відсутність ременів, які швидко зношуються. Є фіксована пресувальна камера, ПРФ відмінно справляються із завданням збору сіна та формування заготівель, їх обмоткою шпагатом. Трава настільки добре утрамбована в рулони, що при необхідності можна здійснити їх обмотку поліетиленовою плівкою.

Популярна модель ПР-Ф — 145Б, яка відома зручною автоматизованою системою контролю, дозволяє оператору слідкувати за робочим процесом від початку і до кінця. За допомогою САК можна легко змінити дію механізмів пресу та інших параметрів. Ширина захоплення у ПР-Ф-145Б — 14,5 м, рулони соломи виходять до 250 кг, а сіна — від 220 до 375 кг. При формуванні заготівель із вологої трави маса може досягати 640 кг. За 1 годину вдається отримати до 5 тон сировини при витраті шпагату в 200 г / 1 т.

Тепер про добре відомий фермерам польський прес-підбирач «Сіпма». Він формує тюки прямокутної форми, які відразу надходять до причепу. Це полегшує транспортування, дозволяє зберегти час і сили. «Сіпма» сумісний із тракторами з потужністю від 38 к. с. Його конструкцію користувачі називають досконалою, а можливості — високими завдяки справній продуктивній роботі протягом довгих років. Зв'язування тюків займає мінімум часу і відбувається дуже швидко, дишло може в автоматичному режимі переходити з активного в транспортне положення. Попит на «Сіпма» не падає, а тільки зростає. Агрегати не потребують реклами, вони відомі більше чверті століття.

Claas Rollant — ще один прес-підбирач, який стане відмінним вибором, коли до обладнання виставлені високі вимоги. Він зручний, надійний і продуктивний, справляється з високим навантаженням в короткі терміни. Дії всіх механізмів і вузлів злагоджені, ризик виходу із ладу після тривалої експлуатації мінімальний. Claas Rollant сумісний з великою технікою, де є можливість використання ресурсів двигуна. Затотівлям характерна висока щільність та якісна обв'язка. Також не можна не згадати про відмінну пропускну здатність моделі. Параметри тиску пресування оператор задає за допомогою керуючого терміналу.

John Deere — прес-підбирач від надійного французького виробника, широко використовується для збору соломи і сіна в прямокутні тюки з подальшою обв'язкою шпагатом, а також переміщенням на вантажну платформу або відразу на ділянку. Цей агрегат називають легким в експлуатації, довговічним, компактним і продуктивним. Швидкість руху поршня в камері дозволяє швидко і без особливих зусиль зібрати велику кількість соломи в тюки, а в'язальний апарат не потребує постійного регулювання. Навіть при значних механічних навантаженнях форма та інші характеристики пресової камери залишаються незмінними.

Welger — гідний конкурент John Deere, родом з Німеччини. Модель АР-41 довгі роки без перебоїв і поломок пресує тюки практично з усіма видами в'язального шпагату. Вузли мають високу стійкість до розривів, при цьому виходять двопетлевими і саморозціпними. Підшипники Welger не потребують частої заміни, служать довго і не вимагають клопітного обслуговування. Якщо вам потрібен надійний прес-підбирач, вибирайте RP-415, він точно не підведе та буде працювати протягом багатьох років експлуатації.

Чи заслуговує на увагу продукція від компанії Krone? Так, рекомендуємо придивитися до наступних моделей прес-підбирачів: Big Pack і Comprima. Перша з них відома високою продуктивністю і точністю, адже формує однакові за розміром, щільністю та якістю тюки. Comprima — це рулонна модель, при створенні якої використовували новітні технології, в результаті чого експерти відзначили інноваційні функції EasyFlow і NovoGrip. Для початку роботи досить задати необхідні параметри. Цей агрегат забезпечує високу щільність пресування та плавний хід, а також відомий завидною пропускною спроможністю.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com