Особливості боротьби з павутинним кліщем на сої

Особливості боротьби з павутинним кліщем на сої

Особливості боротьби з павутинним кліщем на сої

11 / 03 / 2024

Соєві боби відіграють ключову роль у сільському господарстві, забезпечуючи їжею мільйони людей по всьому світу. Однак дані культури схильні до атак різних шкідників, серед яких особливо небезпечний соєвий кліщ. Це крихітна павукоподібна істота, здатна завдати серйозної шкоди соєвим посівам. Комахи харчуються листям рослин, що спричиняє їх збліднення, засохлий стан і, зрештою, загибель. При сильному зараженні весь урожай може бути втрачено, що завдає серйозних збитків фермерам.

На щастя, існують методи, як прибрати кліщ на сої. Наприклад, одним із таких є хімічна обробка, що включає застосування пестицидів. Існує кілька дієвих речовин, які можна використовувати для боротьби з павутинним кліщем, у тому числі акарициди та інсектициди. Однак слід бути обережним із застосуванням хімічних засобів, оскільки їх надмірна кількість може призвести до розвитку стійкості у популяції павутинного кліща. Крім того, деякі пестициди завдають шкоди корисним комахам.

Чим небезпечний соєвий кліщ

Зазвичай активність шкідника проявляється з кінця травня до перших двох тижнів липня. Особливу небезпеку він становить для соєвих рослин з початку бутонізації й до завершення вегетації. Личинки кліщів харчуються соком із листя, що може призвести до порушення різних життєво важливих функцій рослини. Щоб забезпечити високий та якісний урожай, необхідно обов'язково вжити заходів щодо захисту сої від кліщів.

За один сезон комахи можуть породити до дванадцяти поколінь, що є дуже разючим фактом. Критичним рівнем популяції павутинного кліща вважається наявність 2-3 особин на листку до цвітіння і 10 особин на стадії зав'язування та дозрівання бобів. Щоб забезпечити хороший урожай, необхідно своєчасно обробляти рослини та ретельно стежити за їх ростом та розвитком.

Особливості боротьби з павутинним кліщем на сої

Основні ознаки ураження сої шкідником

Симптоми ушкоджень схожі на ознаки стресу від гербіцидів. На листі з'являються дрібні жовті плями, які згодом набувають бронзового відтінку, стаючи незворотними.

Також ознакою, що павутинний кліщ на сої вже завдав шкоди культурі є повільний розвиток бобів, їх наливання виявляється недостатнім, а форма стає складчастою.

Ключові способи боротьби з павутинними кліщами на сої

Боротьба з комахами у сільському господарстві включає кілька основних методів. Серед них агротехнічні методи, такі як просторова ізоляція культур від потенційних шкідників, наприклад, уникнення сусідства сої з люцерною, запобігання міграції шкідників шляхом скошування рослинності навколо посівів та боротьба з бур'яном. Іншим підходом є використання стійких сортів культур, які менш схильні до пошкоджень від комах.

Біологічні методи включають застосування спеціальних речовин, таких як пестициди для боротьби з кліщами на сої на основі певних мікроорганізмів або використання природних ворогів шкідників, таких як золотоочка та хижі клопи.

Хімічні методи також використовуються, але потребують обережного підходу через потенційні негативні впливи на навколишнє середовище. Вони включають обробку рослин інсектицидом від кліща на сої. Проте ефективність даного підходу може знижуватися через стійкість шкідників до хімічних речовин. У такому випадку варто повторити процедуру із заміною активного компонента або зміною способу обробки, наприклад, використання обприскувачів вентиляторів або дронів для більш ефективного розподілу інсектицидів.

Ефективні препарати для боротьби із соєвими кліщами

На сьогодні існує широкий асортимент ефективних хімічних засобів, здатних допомогти вам перемогти павутинного кліща і мінімізувати його негативний вплив на ваші рослини. Головне — підібрати відповідний препарат, який стане надійним помічником у боротьбі з настирливими комахами.

На сайті Agrimatco ви знайдете безліч привабливих та якісних продуктів, що підходять для ваших потреб. Ми співпрацюємо з перевіреними надійними компаніями, такими як:

  1. - Belchim.
  2. - Bayer.
  3. - Stefes.
  4. - Syngenta.
  5. - BASF.
  6. - Nufarm.
  7. - Arysta..
  8. - САМІТ-АГРО.

Пропонуємо сертифіковані дієві препарати, які стануть ефективними при захисті сої від павутинного кліща. Всі продукти розроблені найкращими фахівцями та гарантують відмінний результат. Активні речовини інтенсивно впливають на комах і запобігають їх розвитку та завданню шкоди рослинам. У нашому магазині можна придбати препарати як у роздріб, так і гуртом за вигідними цінами. Сучасні продукти боротьби зі шкідниками допоможуть зберегти врожай та вберегти сою від загибелі.

Пестициди та інсектициди надійно знищують усіх представників павутинного кліща, а також їх личинки.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com