Про права на трактор і про те, як їх отримати

Про права на трактор і про те, як їх отримати

16 / 02 / 2021

Не секрет, що для пересування та роботи на тракторі потрібні певні документи, які видаються Держтехнаглядом.

Щоб отримати посвідчення, вам необхідно зібрати:

  • копію паспорта;
  • заяву;
  • довідку про стан здоров'я;
  • фотографію.

В окремих випадках можуть знадобитися додаткові довідки, якщо цього вимагає комісія.

Як тільки закінчаться збір і подача документів, необхідно пройти спеціальний іспит. Він складається з двох частин – теорії та практики. Доведеться відповісти на питання з техніки безпеки, правил дорожнього руху, влаштування сільськогосподарського трактора, а потім показати гідний рівень водіння.

У випадках, коли екзаменований має чинні права з відкритою категорією (крім A, A1 і B), посвідчення видається без потреби проходити додаткове навчання. Це правило працює тільки для документів, що підтверджують керування трактором з категорій A1 і A2.

Після складання іспиту видається посвідчення тракториста-машиніста без обмежень за терміном дії. Заміна прав потрібна, якщо машина непридатна для подальшого застосування або щось трапилося з самим документом.

Зараз трактори активно використовуються на фермерських угіддях або у приватних господарствах. Це самохідні машини, які вимагають проходження певних процедур при заміні або отриманні посвідчення. Без наявності прав проведення сільськогосподарських робіт заборонене.

Існує думка, що права на водіння автомобілем підходять для керування будь-якою технікою. Воно помилкове. Будь-який вид транспорту має свої особливості, які враховуються при проходженні іспитів і видачі посвідчень. Після того як ви визначилися з типом техніки для проведення робіт, варто приступити до навчання водінню.

Важливо й те, що навіть для керування садовими мінітракторами необхідний відповідний документ.

Підписатися на наші новини та акції

БУДЬТЕ В КУРСІ ОСТАННІХ ПОДІЙ І ВИГІДНИХ АКЦІЙ ВІД НАШОЇ КОМПАНІЇ

ua en ru
Головний офіс компанії м.Вишневе, Київська обл., вул. Чорновола, 45
agrimatco.ukraine@agrimatco-eu.com