«ДАТЧИКИ-ТАТУЮВАННЯ» ЗАХИСТЯТЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ КУЛЬТУРИ ВІД ПОСУХИ

«Датчики-татуювання» захистять сільськогосподарські культури від посухи

Високі температури та посуха негативно впливають на посіви, значно скорочуючи врожайність. Щоб допомогти знизити наслідки посухи, дослідники з Університету штату Айова розробили спеціальні датчики, за допомогою яких можна стежити за станом рослин.

Крихітні сенсори діаметром в декілька сотень мікрометрів створив дослідник Ліанг Донг. Він також їх називає татуювання для рослин. Датчики складаються з декількох шарів графеноксіда, розташованих у вигляді темних кіл і точок, що робить їх схожими на татуювання. Вони кріпляться до нижньої сторони листа рослини липкою стрічкою.

Нові сенсори допомагають відслідковувати, як довго та чи інша культура витримує посуху. Здатність переносити посуху залежить від того, наскільки добре рослина поглинає та утримує воду з ґрунту. Дана інформація може допомогти фермерам вибрати, який сорт овочів або фруктів, швидше за все, виживе в їх областях. Сенсори вимірюють кількість втраченої рослиною вологи. Завдяки цій технології з’явилася можливість:

  • розрахувати точний час, необхідний для переміщення води від коренів до листя;
  • дізнатися, які умови вплинули на втрату вологи.

За словами розробника сенсорів, звичайний метод визначення того, скільки води рослина поглинає та утримує, полягає в добуванні рослини з поля та переміщенні її до лабораторії. На подібні вимірювання може піти кілька днів. До того ж, процедура досить витратна. За допомогою датчиків інформація збирається з рослин безперервно та більш ефективно, а її вартість – менше 1$.