ВОГНЕННІ КУЛЬТИВАТОРИ НАБИРАЮТЬ ВЕЛИКУ ПОПУЛЯРНІСТЬ

Вогненні культиватори набирають велику популярність

Аграрії, які займаються виробництвом органічної продукції, все частіше стали вдаватися до використання вогненних культиваторів. Наприклад, фермер в південно-західній Міннесоті Кароліна Олсон, яка вирощує органічну кукурудзу, соєві боби та люцерну, постійно бореться з бур’янами. Втім, останні 15 років в її арсеналі є унікальна зброя – вогненний культиватор. Замість пестицидів або добрив машина розпилює полум’я з 36 пальників.

Органічне землеробство передбачає досить часту прополку бур’янів вручну, або за допомогою культиваторних машин. Вогняні культиватори можуть стати чудовою альтернативою для захисту сільськогосподарських культур від бур’янів.

Пані Олсон застосовує свою інновацію на кукурудзі. Оскільки точка росту кукурудзи, де ростуть листя, захищена, рослина невразлива для полум’я. З іншими культурами ситуація складніша.

«Ризиковано застосовувати вогненний культиватор на сої, але деякі фермери це практикують. Волога в клітинах рослин розширюється під впливом високих температур та розриває стінки клітин. В результаті бур’яни гинуть. У культиваторі використовується газ пропан», — зазначила Кароліна Олсон.

В Україні також звернули увагу на подібні агрегати. На виставці «Агро-2018» був представлений 12-рядний вогненний культиватор, який розробила українська компанія. Нова машина передбачає такі види обробок, як:

  • передпосівна;
  • досходова;
  • фінальна.

Як повідомив директор компанії Марат Мінц, машина використовує газ пропан-бутан, який випаровується, та під тиском виходить з форсунок. Культиватор відмінно справляється з видаленням бур’янів. «Рослина не горить, а ніби закипає зсередини. Знищується точка росту бур’янів», – зазначив пан Мінц.

Передбачається, що вартість українського вогняного культиватора складе близько € 10 тисяч.