УРОЖАЙ ОВОЧІВ В АНТАРКТИДІ ПІДВИЩУЄ ШАНСИ УСПІШНОГО ВИРОЩУВАННЯ НА МАРСІ ТА МІСЯЦІ

Урожай овочів в Антарктиді підвищує шанси успішного вирощування на Марсі та Місяці

Згідно з даними німецького аерокосмічного центру, антарктична теплиця EDEN ISS досягла повної працездатності, надаючи цінний досвід для подальшого розведення рослин на Марсі та Місяці.

На відміну від попередніх експериментів по селекції рослин в Антарктиді, теплиця EDEN ISS працює за принципом замкнутого циклу, який має на увазі, що вся вода, за винятком тієї, що міститься в плодах і рослинах, повторно використовується для подальшого використання в космічних польотах.

«Робота в теплиці та навколо неї дуже інтенсивна. Близько половини мого часу присвячено посадці насіння, догляду за рослинами та збиранню врожаю, а інша половина – технічним системам теплиці та проведенню приблизно 40 експериментів та процедур перевірки», — заявив інженер, учений з DLR, що відповідає за роботу теплиці в останні чотири місяці, Пол Забела.

Дослідники вже зібрали з площі 13 квадратних метрів:

  • огірків – 35 кг;
  • салату латук – 39 кг;
  • помідорів – 17 кг;
  • кольрабі – 7 кг;
  • редьки – 4 кг.

Свіжі овочі урізноманітнили меню 10 вчених, що працюють на сусідній полярній дослідницькій станції Neumayer III, якою управляє німецький інститут полярних та морських досліджень імені Альфреда Вегенера.

Екстремальні умови з температурою -45 градусів за Цельсієм у нічний час досить проблематичні для вирощування сільськогосподарських культур, але подібні дослідження дають цінну інформацію для подальшого розведення рослин на Марсі та Місяці, а також для виробництва продуктів харчування в регіонах з непростими кліматичними умовами, наприклад, в пустелях.