У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ РОЗРОБИЛИ АВТОМАТИЗОВАНУ ПАСТКУ СПОР

У Великобританії розробили автоматизовану пастку спор

В рамках проекту Ради з розвитку сільського господарства та садівництва під керівництвом Ротамстедської дослідної станції (Англія) розроблена автоматизована пастка спор, яка допоможе проводити моніторинг захворювань сільськогосподарських культур.

Цей пристрій підтримує роздільну інформацію про присутність спор в повітрі практично в режимі реального часу та може потенційно допомогти фермерам ефективніше застосовувати фунгіциди.

У проекті також були розроблені або поліпшені кілька методів, засновані на ДНК, для виявлення спор, пов’язаних з переносниками основних патогенних культур.

Нова розробка має здатність збирати зразки великих обсягів повітря, а також ефективно збирати спори розміром до 4 мкм. Після збору визначається ДНК за допомогою серії лабораторних тестів. Після чого результати відправляються бездротовим способом на сервер, завдяки внутрішньому маршрутизатору 4G.

«Не дивлячись на те, що ця технологія перебуває в зародковому стані, її потенційні можливості неймовірні. Пастка може тестувати на присутність до трьох різних патогенів кожен день», – зазначив керівник проекту Джон Уест.

Вже розроблені нові тестування для таких патогенів, як:

  • циліндроспоріоз;
  • біла гниль;
  • склеротініоз;
  • септоріоз пшениці;
  • рінхосопріоз;
  • церкоспореллез;
  • альтернаріоз.

Дослідники також розробили тести для виявлення змін чутливості до фунгіцидів у патогена, який викликає септоріоз пшениці. За допомогою даних тестів, з’явилася можливість ідентифікувати популяції зі зниженою чутливістю до фунгіцидів DMI та SDHI. Але в даний момент вони можуть використовуватися тільки в лабораторіях.

Автоматизована пастка, розроблена в англійській компанії Burkard Manufacturing Company, харчується від мережі та може регулярно повідомляти про наявність спор, які можуть вплинути на вирощувані сільгоспкультури.

«Автоматизована пастка суперечка вже не є футуристичною перспективою. Перші комерційні пристрої будуть доступні в найближчому майбутньому», – заявила керівник проекту Кетрін Гарман.