ІРЛАНДІЯ ВИРОЩУЄ НАСІННЯ ДЛЯ КУЛЬТИВУВАННЯ НА МАРСІ

Ірландія вирощує насіння для культивування на Марсі

Ірландські розробники культивували насіння, яке можна буде вирощувати на планеті Марс. Завдяки цьому експерименту перші сміливці, які ризикнуть освоїти червону планету, не залишаться без їжі. Їм не потрібно буде збирати великі запаси продовольства. Достатньо наявності «чарівного космічного» насіння, висадити їх та насолоджуватись зеленими насадженнями на далекій, поки що чужій планеті.

Селекціонери планують перевезти досліджену продукцію до станції в Антарктиці. Це місце обрано не випадково. Антарктичні морози максимально наближують умови спостереження за розвитком рослин до марсіанських. Температура на червоній планеті низька — майже -40 °С. Після вирощування саджанців їх будуть тестувати.

По завершенні тестування вчені почнуть експериментальне вирощування насіння та розсади на Міжнародній космічній станції. Набір для Марсу складає такі культури, як:

  • огірки та помідори;
  • салат-латук та шпинат;
  • редис та перець;
  • полуниця та ароматичні трави.

Ця унікальна розробка була дуже складною, завдання було важким. Дослідники витратили багато років на винахід незвичного насіння. Культури повинні не тільки вирости, але й плодоносити в надзвичайно екстремальних умовах. Крім того, важливу роль грало збереження смакових і поживних речовин.

Взагалі фантастичним є той факт, що унікальні рослини мають приголомшливу особливість — їх життя та розвиток можливі в умовах обмеження необхідних ресурсів. Добрива, повітря, електрика та вода виробляються в автоматизованій лабораторії. Це повністю закритий всередині контейнер з функцією багаторазової переробки.