ВЧЕНІ ВЖИВИЛИ СЛИМАКАМ ДАТЧИКИ ВІДСТЕЖЕННЯ

Вчені вживили слимакам датчики відстеження

Дослідники з Великобританії вживили слимакам датчики відстеження. Метою цього неймовірного експерименту стало прагнення науковців дізнатися про життя та поведінку молюска, котрий заважає сільгоспвиробникам, завдаючи не жартівливої шкоди врожаю.

Більшість часу слимаки знаходяться у глибині грунту, в його верхньому шарі шириною 10 см. Тому  їх не так легко знайти. Але тепер, завдяки датчикам, вчені отримали можливість постійно стежити за пересуванням молюсків та робити висновки про їх життєдіяльність. Їм імплантували під шкіру спеціальні мікроплати та випустили їх на дослідницьку ділянку. Кожен молюск має свій унікальний номер відстеження, завдяки крихітному чипу, розмір якого не більше рисового зерна.

Для відстеження наукові співробітники мають пристрій типу металошукача. Вночі, коли активність молюсків максимальна, ділянка зі слимаками сканується детектором. В результаті вчені отримують точну карту розташування кожного вживленого мікрочипа, пересувань та дій шкідників.

Виявилось, що слимаки розподіляються по ділянці не хаотично, а збиваються у групи, на окремих площинах. Що змушує їх на такі дії – це треба з’ясувати, для того, щоб допомогти фермерам більш ефективно боротися зі шкідливими молюсками та використовувати потрібні пестициди для заощадження зусиль та коштів.

Слимаки обожнюють:

  • картоплю;
  • зернові культури;
  • коренеплоди.

Вони завдають фермерам багато проблем. З впровадженням новітньої технології по вживленню плат, аграрії зможуть використовувати пестициди обмежено, тільки на окремих ділянках поля.

У майбутньому слимаки із датчиками будуть відстежуватися по всій країні. І це дасть змогу спостерігати їх поведінку у різних кліматичних зонах, на різному грунті.