Значне здешевлення українського цукру

Значне здешевлення українського цукру

Український цукор нового врожаю значно подешевшав. Вже зараз тонна цукру на заводі-виробнику коштує 11500 грн. Теперішня вартість тонни даного продукту на 3,3 тисяч грн. є нижчою, ніж на початку осені поточного року.

Роздрібна ціна цукру в листопаді 2017 року становить близько 15 грн. за кілограм продукту. Для порівняння в вересні-жовтні цього року вартість цукру знаходилася в межах 17/17,5 грн. за кілограм.

Причини зниження ціни

За останні роки тенденція до зниження вартості піску цукрового проявилася вперше. Однією з причин зниження споживчих цін являється те, що на етапі підготовки до нового виробничого сезону заводам та цукровим підприємствам знадобилися додаткові кошти. Цією ситуацією скористалися оптові покупці. Результатом стало те, що заводи почали продавати цукор майже по собівартості.

Але з часом ситуація дещо змінилася. В цьогорічному сезоні планується виготовити цукру менше, ніж в минулому році, хоча попит збережеться на минулому рівні. Оскільки український цукор експортується закордон в значному об’ємі, то даний фактор відобразиться на вартості продукту на внутрішніх ринках.

Показники експорту цукру в жовтні 2017 року становлять 42,3 тис. тонн продукту. Це майже в два з половиною рази більше, ніж в вересні. Ці данні надала прес-служба асоціації українських виробників цукру «Укрцукор».

Найбільшими імпортерами українського цукру стали такі країни як:

  • Азербайджанська Республіка – 29%;
  • Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка – 18%;
  • Республіка Таджикистан – 9%;
  • Судан – 8%.