Україна стала ягідним постачальником ЄС

Україна стала ягідним постачальником ЄС

Згідно з даними інформаційного сервісу для професіоналів аграрного бізнесу «Інфо-Шувар», з початку року Україна експортувала на зовнішні ринки понад 2640 тонн замороженої суниці. Це насправді рекордний показник, особливо якщо врахувати, що минулого року було лише 595 тонн.

Показники експорту інших ягід

Поточний рік видався досить вдалим стосовно ягідного постачання до ЄС порівняно з минулим роком. Власне, показники експорту заморожених ягід до країн Європейського Союзу наступні:

  • малина: 8100 тонн, проти 4700 тонн в минулому році;
  • вишня: 1500 тонн, проти 30,4 тонн в 2016 році;
  • смородина: 89 тонн.

Таким чином, ріст експорту ягід закордон порівняно з минулим роком становить 98%.

Близько 90% врожаю вітчизняної голубики також експортується до країн Євросоюзу. Яз заявляють експерти в галузі ягідного ринку України, більша частина ягід вивозиться закордон в зв’язку з тим, що попит на українську ягоду на європейських ринках стабільно високий, в той час, як на внутрішньому ринку ягоди мають низьку купівельну спроможність через надмірно високі ціни.

Як повідомляє громадська спілка «Укрсадпром», європейці охоче купують грецькі горіхи і заморожені ягоди саме з України. Крім того, помітно зростає експорт яблук, груш, малини, чорниці, кавунів та сушених плодів.